Брюссель
5.ua

Федеріка Могеріні завтра вирушить до України

  Україна сьогодні уперше після підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом бере участь у раді міністрів закордонних справ ЄС.

  Надвечір заплановане так зване інавґураційне засідання. Разом із прем'єр-міністром України у заході візьмуть участь міністри закордонних та внутрішніх справ, економрозвитку, фінансів та юстиції, а також чільник "Нафтогазу".

  Під час зустрічі можуть ухвалити нові санкції проти Криму – про таке пишуть європейські ЗМІ. Зокрема, йдеться про заборону європейським компаніям брати участь в туристичному бізнесі на півострові, а також фінансувати або купувати кримські компанії.

  Зустріч представників України та ЄС є частиною дводенного саміту міністрів закордонних справ Євросоюзу. На ньому говоритимуть про низку важливих міжнародних питань – ситуацію в Сирії, Лівії, боротьбу з угрупованням "Ісламська держава". Міністри на зібрання прибули завчасно і неформальні зустрічі почали ще вчора ввечері. Формальна ж сесія - має розпочатися найближчим часом.

  Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні також анонсувала візит до України: "Сьогодні відбудеться важливе засідання ради міністрів закордонних справ. По-перше, ми плануємо ухвалити низку важливих документів щодо Сирії. Війна там триває вже три з половиною роки – гадаю, настав час для рішень, які допоможуть завершити це протистояння. Також говоритимемо про ситуацію в Боснії та Лівії. Дуже важливим моментом сьогодні є те, що Україна вперше братиме участь у нашому засіданні після підписання угоди про асоціацію. Прибудуть і прем'єр-міністр, і багато українських міністрів. Українське питання розглядатиметься дуже коротко, але це не означає, що ми не працюємо над ним. Уже завтра я їду до Києва і ми продовжимо нашу роботу".

  Попередній матеріал
  На відновлення об’єктів Донеччини потрібно близько 2,8 млрд грн - ОДА
  Наступний матеріал
  В ЄС заявили про обмежений час для реформ в Україні
  Теги: