Фахівці: аварія на АЕС у Японії не призведе до катастрофічних наслідків

  Аварія на атомній електростанції "Фукусіма-1" не призведе до катастрофічних наслідків - заявляє голова "Росатому" Сергій Кириєнко. За його словами, російській фахівці провели моделювання ситуації і з`ясували, що небезпеки вибуху корупусу реактора немає.

  Водночас російські екологи кажуть, що аварія із розпленням активної зони реактора - найбільш складна із можливих і зараз ситуація на АЕС непрогнозована. Тим часом, префектуру Фуксіма, де розташована станція, знову трусило. Силу  поштовхів оцінюють у 6 балів.

  ***

  Рівень радіації на атомній станції у Фукусімі знизився у 14 разів. За даними влади країни, потужний вибух, який пролунав на АЕС, не пошкодив корпус реактора. Постраждали четверо працівників, але загрози їхньому життю немає. Експерти припускають, що на станції вибухнув водень - а за таких обставин радіаційної загрози може й не бути. Землетрус порушив енергопостачання резервних генераторів. Унаслідок вийшла з ладу система охолодження і реактори почали перегріватися. За словами експертів, небезпека масштабної ядерної катастрофи минула.

  Ситуація у країні залишається напруженою. В районі острова Хонсю зафіксували нові підземні поштовхи. Населення прибережних районів сповістили про наближення нового цунамі. Очікують на хвилі 3-4 метри заввишки. Одна з них уже вдарила по префектурі Івате. Водночас на острові триває рятувальна операція.  Участь у ній беруть тисячі японських солдатів. Усі сили кинули на розшук людей під завалами. У містах поступово відновлюють транспортне сполучення.

  Через землетрус в Японії планета почала обертатися швидше - земна вісь змістилася, і доба скоротилася на півтори мікросекунди. Такі дані наводить лабораторія реактивного руху НАСА. Збитки від землетрусу величезні - зруйновані щонайменше три з половиною тисячі будівель. У районах, вражених стихією, струм зник - у більш ніж п`яти мільйонах будинків. Ще мільйон - відрізані від водогону.

  Попередній матеріал
  У Японії підрахували збитки від стихійного лиха
  Наступний матеріал
  Події у Японії: фондові ринки лихоманить
  Теги:
  Loading...