Анадолу

Евакуація зруйнованого Алеппо: ООН звітує про порятунок майже 20 тисяч людей

  Спостерігачі ООН перебувають на пункті Расмусса, звідки стежать за ходом евакуації мирного населення

  З районів східного Алеппо, де зберігаються останні осередки опору сил опозиції, евакуювали близько 19 тисяч людей. Про це інформує Центр новин ООН.

  Як зазначається, міжнародні спостерігачі слідкують за процесом евакуації, організатором якого виступає сирійський уряд, відповідно до прийнятої в понеділок резолюції Ради Безпеки. Представники ООН знаходяться на контрольно-пропускному пункті Рамусса на "кордоні" позицій опозиції та проурядових військ в Алеппо.

  "Я хотів би підкреслити, що вже кілька днів ми використовуємо моніторинговий механізм, у рамках якого наші представники перебувають на пропускному пункті Рамусса. Вони мають можливість стежити за подіями. Ми вважаємо, що їхня присутність забезпечує захист людей, які покидають місто", – зазначив представник ООН з Управління по координації гуманітарних питань Йенс Лерке.

  За даними Міжнародної організації з міграції, за останні два дні зі східного Алеппо виїхало 184 автобуси з цивільним населенням. В ООН наполягають на тому, що операція повинна тривати, допоки залишаються бажаючі покинути місто. Наразі таких людей залишається чимало. 

  Нагадаємо, 19 грудня у місті почалася нова хвиля евакуації. В перші години зі східної частини міста на п'яти автобусах вдалося вивезти близько 500 людей. Їх відвезли до міста Аль-Рашідін, яке утримують представники озброєної опозиції.

  Дивіться також: Семирічну дівчинку-блогера, яка описувала життя в Алеппо, евакуювали із міста

  Попередній матеріал
  Харківські пластуни передали Віфлеємський вогонь миру пораненим бійцям
  Наступний матеріал
  Пряничне диво: у Швеції презентували солодкі фортеці, літаки та цілі міста

  Семирічну дівчинку-блогера, яка описувала життя в Алеппо, евакуювали із міста

  В Алеппо відновилася евакуація мирних мешканців

  Радбез ООН ухвалив рішення направити в Алеппо міжнародних спостерігачів

  У Туреччині тисячі людей вийшли на мітинг на підтримку мешканців Алеппо