Ештон: Нас дуже непокоїть ситуація навколо Тимошенко

  Чи бойкотувати українську частину ЄВРО-2012 - вирішують у ці хвилини у Брюссепі міністри закордонних справ країн-членів ЄС.

  На думку чільника шведського МЗС Карла Більдта, Євросоюз може ініціювати санкції проти України.  На такий крок Брюссель готовий піти через недотримання Києвом принципів верховенства права у справах засуджених опозиціонерів. Водночас його голландський колега Урі Розенталь заявив, що Україна ще має час на врегулювання ситуації з політичними в`язнями.  

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: "Я не вважаю, що відвідини чи невідвідини футбольних матчів можуть бути вагомими методами в політиці. Ми маємо набагато потужніші інструменти і повинні їх застосувати. Але лідерам України вирішувати, чи вони бажають вести країну в напрямку Польщі, або ж Білорусі".

  Урі Розенталь, міністр закордонних справ Нідерландів: "Я не кажу про бойкот. В української влади ще є час зробити необхідні зміни, показати, що ситуація навколо пані Тимошенко поліпшилася".

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики: "Нас дуже непокоїть ситуація навколо Юлії Тимошенко. Ми постійно нагадуємо Україні про важливість дотримання верховенства права і усвідомити, що влада країни може зробити для розв`язання проблеми. існують справи й інших опозиціонерів, суди над якими відбулися за схожою схемою".

  Попередній матеріал
  Діамантовий ювілей Єлизавети II відзначили у Віндзорському замку
  Наступний матеріал
  Дощі з грозами та градом насуваються на Україну
  Теги: