5.ua

Ештон: Ми намагаємося посилати Кремлю якнайсерйозніші сигнали

  Санкції Європейського Союзу щодо заборони на в`їзд та замороження активів стосуватимуться не лише представників Росії, але й кримських керівників через проведення незаконного референдуму. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг перед засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі.

  Зібрання почнеться за кілька годин. Уже по обіді заплановане голосування щодо санкцій, які загрожують Росії через анексію Криму. За даними ЗМІ, серед запланованих обмежень - скасування Шенгенських віз та замороження рахунків російських чиновників і депутатів, які підтримали окупацію Криму. Також на Росію планують накласти ембарго на постачання зброї й заборонити використовувати технології, патентами на які володіють країни Євросоюзу.

  Кетрін Ештон: «Щодо конкретних санкцій ми повідомимо наше рішення після зустрічі з міністрами закордонних справ. Але реакція ЄС на дії Росії - повинна бути, і якнайшвидше. Ми намагаємося посилати Кремлю якнайсерйозніші сигнали. І віримо, що за допомогою перемов ще можна знайти вихід із ситуації, який забезпечить територіальну цілісність України і водночас - гарні конструктивні відносини Києва з Москвою та Європою».

  Вільям Хейг: «Ми сподіваємось, що список людей, щодо яких Європа застосує санкції, включатиме імена не лише російських, а й кримських чиновників. І, звісно, повинна бути чітко артикульована позиція ЄС щодо неприпустимості спроб вирішувати проблеми у центрі Європи у 21му столітті - за допомогою збройних сил».

  Попередній матеріал
  Голова КМДА: Чиновники забудуть про мародерство
  Наступний матеріал
  Американський есмінець Truxtun вийшов із болгарського порту
  Теги:
  Loading...