Епопея судна «Академік Шокальський» в Антарктиці завершилась щасливо

  Російське судно «Академік Шокальський» вирушило в експедицію до Антарктиди з Нової Зеландії. Хоча офіційно вважається, що на облавку було два десятки членів команди та півсотні туристів, насправді – це приватна науково-дослідна експедиція. За планом, вона мала повторити маршрут дослідника Антарктиди.

  Кріс Терні, керівник експедиції: «Ми йдемо шляхом великого вченого та дослідника, сера Дугласа Моусона. Сто років тому він вирушив із Австралії на південь і відкрив землі, на яких ми перебуваємо зараз. Він буквально виплив поза межі мапи, це як космічна подорож у наші часи».

  Власне, у крижану пастку потрапили саме через науку. Погода різко змінилася, коли учасники експедиції перебували на узбережжі Антарктиди. Поки вони зібрали та завантажили все обладнання на облавок, крига стиснула судно і не дала йому вийти у відкриту воду. Тож католицьке Різдво науковці зустріли на палубі – як і Новий рік. Трилера не вийшло – про те, що відбувається на су дні, учасники експедиції регулярно доповідали у «Твіттері» та на «Фейсбуці», викладали відео та фотографії.

  Зайвий тиждень в Антарктиді – використали на повну. Науковці радісно продовжили роботу, а в перервах – розважалися: малювали листівки, вмикалися наживо на Новий рік для британців, і навіть писали й співали пісень.

  Тим часом, одразу кілька криголамів змагалися за те, щоби першими дістатися застряглого судна. Найближче змогли підійти австралійці та китайці. Останні запропонували евакуювати всіх, оскільки обшивка «Академіка Шокальського» через тиск криги почала ламатися. Але це виявилося не так просто – то туман, то завірюха, то заметіль... Так минули кілька днів. І от, зрештою, сьогодні це сталося.

  Кріс Терні, керівник експедиції: «Зараз п’ята тридцять, 2 січня, і ми щойно почули гул гелікоптера з китайського криголама. Він шукає місце для приземлення, ось він просто наді мною. Якщо все буде добре, за годину – вилітаємо».

  Китайський гелікоптер доправив урятованих науковців до австралійського судна – там більше місця. Про подальші плани евакуйовані поки що не пишуть. Але про пригоди буде що розповісти – хоч кіно знімай, хоч роман пиши.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Тайвані лопнула велетенська надувна скульптура
  Наступний матеріал
  Серія терактів у Могадишо – є жертви (оновлено)
  Теги:
  Loading...