5.ua

Експерти: НАТО не допоможе Україні у відбитті російської агресії

  Україні слід готуватися до оборони від російської агресії самотужки – без сподівань на НАТО.


  Такий загальний підсумок саміту НАТО, що відбувся минулого тижня, оприлюднили українські експерти з євроатлантичного співробітництва. Тема України була однією з головних на порядку денному, відзначають аналітики. Майже всі країни-члени НАТО висловили Києву свою підтримку, однак на саміті так і не порушували питання членства України у Північно-Атлантичному альянсі та допомоги українській армії сучасною зброєю. Експерти вважають, що країни НАТО побоюються спровокувати потужніший збройний конфлікт із Росією, який може перерости у світову війну.

  "Північно-Атлантичний альянс, при всій повазі до його і його членів, виявився так само не готовий до війни з Росією, як і українська армія. На превеликий жаль, на нинішньому саміті НАТО проявило себе, перш за все, як політико-дипломатична організація, а не безпеково-мілітарна", – вважає аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

  Нагадаємо, країни-члени НАТО під час саміту в Уельсі домовилися про підтримання постійної присутності і активності на східному кордоні Альянсу на ротаційній основі.

  Попередній матеріал
  В Росії падає рубль
  Наступний матеріал
  Євросоюз почав процес узгодження санкцій проти Росії
  Loading...