Економіка Японії - у найбільшому занепаді з часів Другої Світової війни (репортаж)

  Азія заглиблюється в економічну кризу. Найпотужніша економіка регіону - японська опинилася в набільшому занепаді з часів Другої Світової війни. Напередодні саме Токіо обіцяв позику Міжнародному валютному фондові - безпрецеденті сто мільярдів доларів США. Але після цих сумних новин доля позики під питанням.

  Найгірший занепад з часів нафтової кризи сімдесятих років переживає економіка Японії. Це - насвіжіші дані, оприлюднені в країні. Спад за останній квартал склав трохи більше трьох відсотків. Причина такого падіння - зменшення експорту. Основні прибутки Японії - саме продаж за кордон товарів, автомобілей та електротехніки. Крім того, через численні скорочення дуже знизилося споживання і в середині самої країни. В уряді Японії взагалі говорять про найгіршу економічну ситуацію з часів Другої Світової війни.

  Каору Йосано, міністр економіки Японії: "Якщо ви питаєте, чи перебуває зараз економіка Японії в найгіршому стані з часів Другої Світової війни, тоді так. Так воно і є".

  Не краща ситуація і у китайській економіці. Вона також дуже залежить від експорту. Крім того, чимало іноземних компаній згортають своє виробництво в Китаї. Адже, не зважаючи на дешеву робочу силу, попит скоротився у всьому світі і виготовляти товари навіть за безцінь стало невигідно. Китайський уряд вже планує заходи щодо порятнуку своєї економіки. Втім, в Піднебесній не схвалюють світову тенденцію стимуляціних планів. Їх у Китаї називають неприпустимим протекціонізмом.

  Йао Джиань, речник міністерства торгівлі: "Ми проти будь яких форм протекціонізму, ми вважаємо, що вирішувати проблеми потрібно через діалог та переговори. А протекціонізм лише додасть складнощів до і без того складної ситуації".

  Азійські фондові біржі миттєво відреагували на невтішні новини з Японії та Китаю. Відразу на всіх торгах майже на відсоток впали основні індекси. Австралійська біржа також закрилася з негативними показниками. Американські ринки, які зазвичай реагують на азійські коливання, в понеділок не працювали через державне свято - день Президента.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.73Мб)

  Попередній матеріал
  На заводі, де виготовляють MINI Cooper'и, звільняють працівників
  Наступний матеріал
  Пожежа на танкері у Чорному морі
  Теги:
  Loading...