Економічний удар по Лівії готує ЄС [сюжет, відео]

  Економічний удар по Лівії готує Євросоюз у відповідь на жорстке придушення анти-владних протестів. Запровадження санкцій Єврокомісія розглядатиме на вечірньому засіданні. Унаслідок заворушень, що тривають у Лівії понад тиждень, загинули 111 військових і 189 цивільних осіб - і це лише офіційні дані. Правозахисники ж повідомляють про півтисячі жертв.

  На вулицях стрілянина, прибічники Каддафі нападають на протестувальників, а за хлібом вишиковуються у черги - такими спогадами діляться іноземці, яким уже пощастило повернутися на батьківщину. Перші  чартери вже прибули до Росії, Болгарії, Франції та Німеччини та інших країн.

  Георгій Іванов, працівник гірничої компанії з Болгарії: "Як би ви були у моїй шкурі, ви б тікали світ за очі. Я лишив там свою апаратуру, щоби втекти звідти подалі".

  Лачезар Матвеєв, медик з Болгарії: "Скільки я працював в Лівії - не пам`ятаю, щоб у країні не вистачало хліба. Останнім часом за випічкою люди вишиковуються у черги. Є перебої з пальним. А без нього лівійці наче без водти і без повітря".

  Громадянка Франції: "Усе так несподівано, як би мені кілька днів тому сказали, що я буду у Франції, я б не повірила у це".

  Ситуація в країні дедалі загострюється. За даними правозахисних організацій, кількість жертв уже перевалила за тисячу. Незважаючи на жорстоке придушення протестувальників, східна провінція Кіренаїка вже не під контролем Каддафі. Про це повідомляє посольство Італії у Лівії.   

  Франко Фраттіні, міністр закордонних справ Італії: "Ми не маємо повної інформації щодо кількості жертв. Але не виключаємо, що дані про тисячу загиблих достовірні. Ми чекаємо на інформацію від іноземних журналістів, які працювали у Бенгазі Тобруці та провінції Кіренаїці, яка, за інформацією нашого диппредставництва, вийшла з-під контролю Каддафі".

  З Лівії надходять також повідомлення від очевидців,  про те що поліція та армія подекуди переходять на бік протестувальників. Напередодні до своїх підлеглих звернувся голова Міністерства внутрішніх справ із закликом підтримати  маніфестантів. Представники Лівії в ООН звинуватили Каддафі у геноциді нації. А Євросоюз не виключає застосування санкцій проти Лівії, зокрема припинення економічної співпраці. За надмірне застосування сили проти демонстрантів Кадаффі засудив і президент Ірану Махмуд Ахмадинежад.

  Махмуд Ахмадинежад, президент Ірану: "Це неймовірно, щоби хтось був здатний на бомбондування власного народу. Як це можливо, коли керманич відкриває вогонь по людях і направляє на них танки і гармати. Чи я вбив когось, хто протестував проти мене? Це - неприйнятно. Свобода, національний суверенітет, вирішення своєї власної долі - воля будь-якого народу".

  Неспокійно у Лівії вже понад тиждень. Протестувальники вийшли на вулиці з вимогою відставки Каддафі. Той і досі не здається і запевняє, що ні за що не полишить посадиі своєї країни.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Дем`янюк погрожує оголосити голодування
  Наступний матеріал
  Понад 50 політичних в`язнів випустили на свободу в Бахрейні
  Теги: