Економічна криза докотилася до Європи та Азії (РОЗШИРЕНО)

  Стан вільного падіння на фондових ринках Азії та Європи. Крихку стабілізацію - змінили обвали та кризи. Така реакція світових бірж на відмову конгресу США підтримати хвору американську економіку - семистами мільярдами державних доларів. У США одразу ж стався майже семивідсОтковий обвал ринкових індексів - вони втратили більше, ніж після терактів 11 вересня. Вранці настала черга для Азії, Росії та - Європи.
  Першою кризова хвиля докотилася до Японії. Робота токійської фондової біржі розпочалася з потужного обвалу. Потягом перших двадцяти хвилин індекс Ніккей подешевшав до найнижчої позначки за останні три роки, втративши при цьому понад чотири відсотки вартості - а з ним і провідні японські компанії. Водночас різко впав курс американського долара до єни.

  Такэо Кавамура, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Стан глобальних фінансових ринків дуже нестабільний. Тому ми повинні бути у максимальній готовності до будь-яких раптових криз".

  Наступною мала стати Росія. У Москві також остерігалися обвалу, тому торги на найбільших фондових біржах країни зупинили одразу після їх відкриття - за наказом Федеральної служби фінансових ринків. Європейські показники не так стрімко, але також пішли на зниження. Фондовий ринок Франкфурта відкрився із майже півторавідсотковим падінням, а лондонський - одразу втратив два відсотки.

  Говард Вілдон, фінансовий аналітик: "Рішення американського конгресу завдасть дуже багато шкоди. Без сумніву, сьогодні - дуже поганий і складний день. Звісно, потім ринки вирівняються, проте поки що ділова активність буде дуже низькою. Усі бояться погіршення і без того кепських справ".

  Від США очікують нового плану порятунку національної економіки, проте коли його розроблять і ухвалять - невідомо. До вечора президент Буш виступить з заявою щодо відмови конгресу підтримати фінансовий план. Білий Дім заспокоює громадян: нинішня криза яж ніяк не нова Велика Депресія, і низка провідних фінансових аналітиків з цим погоджуються.

  Нік Едвардс, фінансовий аналітик: "Це аж ніяк не Велика Депресія. Зовсім не так багато банків банкрутіє і фінансова система функціонує нормально. Звичайно, ризики є, і ви можете почути від багатьох людей про те, що без швидкої реакції з боку американського уряду Депресія може стати реальністю".

  На відміну від часів Великої Депресії, усі заощадження американських громадян нині застраховані державою. Тому люди не надто довіряють прогнозам аналітиків про катастрофічний стан економіки. Згідно з соціологічними опитуваннями, намір уряду - підтримати банки грішми і в такий спосіб вирішити кризу - прості американці сприйняли як спробу залізти до них у кишеню. Саме тому конгресмени відмовилися виділити сімсот мільярдів доларів на порятунок економіки. Адже незабаром на них також чекають вибори - одночасно з президентським голосуванням 4-го листопада.

  Юлія Куценко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Кривава корида у Колумбії - поранені 25 людей
  Наступний матеріал
  Рятувальники України і Польщі спільно готуватимуться до Євро-2012
  Теги:
  Loading...