Кадр із відео "Голос Америки"

Джиммі Картер: світ має продовжувати тиснути на Путіна

  Колишній президент США Джиммі Картер порівнює російсько-американські відносини під час війни в Афганістані у 1979 році з сучасними подіями в Україні.

  В інтерв‘ю "Голосу Америки" 39-й президент США розповів, що він не думає, що Путін застосує військову силу проти України, але у час, коли Україна готується до президентських виборів, він посилить свій вплив на мешканців регіонів географічно та ідеологічно наближених до Росії.

  "Але Сполучені Штати та їх союзники мають бути дуже наполегливими попереджаючи Путіна, що у такому випадку на нього чекають дуже серйозні наслідки, більш серйозні ніж все запроваджені" , - вважає Картер.

  У 1979 році Джиммі Картер мав більше важелів впливу на ситуацію ніж діючий президент Барак Обама, відмічає "Голос Америки".

  Прийшовши в овальний кабінет у січні 2009 року, Барак Обама спробував налагодити відносини з Кремлем, зіпсовані вторгненням Росії у Грузію. Адміністрація США зробила крок на зустріч і запропонувала перезавантажити відносини. І спочатку, здавалося, Москва пішла на зустріч. Однак, коли Володимир Путін повернувся у президентське крісло у 2012 році, стосунки зі США почали знову охолоджуватися.

  Після анексії Криму, зникла будь яка надія на поліпшення відносин у найближчому майбутньому. У Вашингтоні, особливо з боку республіканців, звучить чимало критики на адресу Барака Обами, щодо його політики у відносинах з Росією. Джон Маккейн наприклад, назвав наївними попередні спроби адміністрації налагодити дружні стосунки з Москвою.

  Подібна критика знайома й Картеру, який опинився у схожій ситуації після вторгнення Радянських військ в Афганістан у 1979 році. Він згадує до яких кроків вдалась його адміністрація.
  "Я відкликав посла, розірвав дипломатичні стосунки з Радянським Союзом. Оголосив ембарго на поставки зерна. Я підтримав Конгрес і Олімпійський комітет, який утриматися від участі в Олімпіаді 80 року".
  Однак, за 35 років з часу вторгнення в Афганістан, світ змінився, пише видання. Холодна війна закінчилася і Росія стала вагомою складовою світової економіки. 

  39-й президент США визнає, що можливості Барака Обами протистояти агресії Москви у Криму значно обмежені. Навіть погроза застосування військової сили навряд чи зупинила б Путіна, вважає Картер.

  Попередній матеріал
  На Одещині знайшли схованку з вибухівкою та детонаторами
  Наступний матеріал
  Донецькі сепаратисти попризначали себе міністрами і хочуть у Митний союз