Дипломатична криза у Латинській Америці може вибухнути військовим конфліктом (РОЗШИРЕНО)

  Розбіжності виникли між Еквадором, Колумбією та Венесуелою після операції колумбійської армії на території Еквадору.
  Колумбійці з повітря розбомбили табір місцевих повстанців. Влада Еквадору назвала цю атаку порушенням суверенітету та агресією. Тепер Еквадор та Венесуела розірвали дипломатичні стосунки з Колумбією та підтягнули до кордонів війська та техніку. Колумбія у відповідь концентрує війська зі свого боку.

  Першими наслідки дипломатичної кризи відчули мешканці прикордонних територій. Венесуельці та колумбійці з жахом дивляться на військову техніку та солдатів, яких терміново туди переправили.  Люди усвідомлюють що будь-якої хвилини кордон можуть перекрити взагалі, як погрожує венесуельський президент Уго Чавес.

  Сантьяго Родрігес, місцевий мешканець: "Я так розумію, що ситуація дуже складна. Кордон можуть закрити будь-якої хвилини і я можу випадково опинитися на чужій території. І тому вже зараз боюся його перетинати".

  Тим часом посадовці Колумбії, Еквадору та Венесуели обмінюються звинуваченнями.  Еквадор вимагає від Колумбії пояснень та вибачення, погрожуючи застосувати силу у відповідь. В той же час президент Колумбії Альваро Урібе вимагає суду над венесуельським керманичем Уго Чавесом. Він твердить - знайшлися документи, що засвідчують співпрацю Чавеса з місцевими повстанцями. Чавес, своєю чергою, вже думає про війну у Південній Америці.

  Рафаель Корреа, президент Еквадору: "Ми вимагаємо вибачення! Еквадор хоч і маленька, проте незалежна країна. Ми не дозволимо будь-кому бомбардувати нашу територію з будь-яких причин! Ми також можемо застосувати силу".

  Альваро Урібе, президент Колумбії: "Ми допустимо, щоби терористи, які переховуються на чужій території, вбивали наших громадян. І ми не можемо піти на жодні компроміси, які не гарантуватимуть безпеки колумбійців. Ось чому ми завжди будемо знищувати цих терористів".

  Конфлікт між Еквадором, Колумбією та Венесуелою розколює Америку. Бразилія підтримує Еквадор. Сполучені Штати стали на бік Колумбії, мотивувавши це необхідністю боротьби з тероризмом. Адже Держдепартамент США вніс Революцій сили Колумбії до переліку терористичних організацій.

  Джордж Буш, президент США: "Хочу сказати, що Сполучені Штати підтримують свого демократичного союзника Колумбію. І Конгрес має мене підтримати, адже йдеться про державну безпеку. Ми мусимо показати народу Колумбії, що вони можуть на нас розраховувати."

  А тим часом колумбійські повстанці, яких у США називають терористами, заявили, що місце вбитого ватажка посяде інший. Тож Революційні сили Колумбії і надалі воюватимуть з колумбійським урядом та  викрадатимуть людей. Нині у таборах повстанців - близько 800 заручників.
  Попередній матеріал
  Сербія може припинити контакти з ЄС
  Наступний матеріал
  Страйк в аеропорту Франкфурта
  Теги:
  Loading...