Другий день пошуків зниклого літака біля Індонезії результату не дав

  Через негоду і настання темряви в Індонезії призупинили пошуки зниклого літака. За дві доби міжнародній команді так і не вдалося знайти його слідів і з'ясувати, що ж стало причиною зникнення.

  Шукають лайнер 15 літаків та гелікоптерів і 30 суден у Яванському морі на площі майже 40 тисяч квадратних кілометрів. Глибина – усього 40 метрів, але поруч – численні морські маршрути. Знаходять сліди нафти і уламки – але усе виявляється звичайним сміттям.

  До пошуків залучені кілька країн: Австралія надіслала літак, Китай – літак і кораблі, Франція – слідчих, Сінгапур – кораблі та обладнання.

  Зникнення лайнера – не лише горе для родичів 162-х пасажирів, які були на борту, це ще й болючий удар по всій транспортній індустрії в регіоні. Південно-Східна Азія – це десятки островів, і саме літаки – найзручніший спосіб пересуватися між ними. Цьогоріч розбилися два лайнери авіагіганта "Малайзійські авіалінії", і от тепер – зник літак найпопулярнішого місцевого лоукоста.

  Усе, що відомо напевно – перед зникненням лайнер захотів набрати висоту через негоду, та йому не дозволили, бо маршрут був зайнятий. Що було далі – неясно: чи пілот знехтував забороною, чи послухався і втратив видимість і контроль над літаком. Від результатів пошуків залежить і репутація перевізника, і те, чи доведеться державі виплачувати компенсації постраждалим родинам – а то й реформувати роботу своїх авіаслужб.

  Попередній матеріал
  В Мінсоцполітики назвали максимальну суму виплат на родину переселенців
  Наступний матеріал
  На Донеччині затримали вісім бойовиків "ДНР" - МВС