rallygukovo.ru

Другий "гуманітарний конвой" з Росії можуть доставити в Україну залізницею через "Гуково"

  Митна служба України готова прийняти другий гуманітарний вантаж з Росії, який може бути доставлений в Україну залізничним транспортом протягом 10 днів через пункт пропуску "Гуково" (Ростовська область), якщо російська сторона буде дотримуватися митних та прикордонних процедур.


  Про це журналістам у п'ятницю повідомив заступник голови Державної фіскальної служби, який курує митну політику, Анатолій Макаренко, пише УНІАН.

  "Міністерство закордонних справ Росії звернулося з нотою до Міністерства закордонних справ України з тим, щоб проінформувати нас про підготовку російською стороною чергового так званого "гуманітарного конвою". За пропозицією російської сторони, можливо, це буде залізничний транспорт. Тому зараз нами опрацьовуються можливі варіанти роботи з цим "гуманітарним конвоєм", - сказав він.

  За його словами, головною умовою ГФС в роботі з російською стороною є дотримання українських митних процедур.

  "Головні умови Державної фіскальної служби, Митної служби: одержувачем повинен бути Червоний хрест, як і було домовлено. Російська сторона не повинна порушувати митні процедури, як вона робила це минулого разу", - наголосив Макаренко.

  Він зазначив, що минулого разу тільки 34 із 280 автомобілів з гуманітарним вантажем з Росії пройшли митні процедури.

  "Частина автомобілів зайшла без митних процедур. Ми готові до роботи, якщо будуть прийняті політичні рішення", - запевнив заступник голови ДФС.

  Він зауважив, що поки що остаточно не визначений пункт пропуску гуманітарного вантажу з Росії, однак, швидше за все, це буде пункт "Гуково" в Ростовській області.

  "Поки опрацьовуються варіанти... Якщо буде залізничний транспорт, пункт пропуску "Гуково", це 30 км від "Ізвариного"... У нас там група розміщена - прикордонники та митники. І ця група готова провести оформлення залізничних складів", - заявив Макаренко.

  Водночас він не повідомив, у якій кількості гуманітарний вантаж може бути доставлений в Україну.

  "Скільки нараховує, поки що не знаю. Судячи з динаміки, думаю, вантаж може бути доставлений в найближчі 10 днів", - сказав представник ДФС.

  Як повідомлялося, вчора речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія уже сьогодні може відправити до України другий гуманітарний конвой.
  Попередній матеріал
  Проросійський прем'єр Словаччини хоче захистити Путіна від санкцій ЄС
  Наступний матеріал
  З Лівії повернулися 18 українців, яких звинувачували у співпраці з Каддафі - МЗС
  Loading...