Другий етап кубку світу з ралі - "Абу-Дабі Дезерт Челлендж" стартував напередодні в ОАЕ

  Другий етап кубку світу з ралі - "Абу-Дабі Дезерт Челлендж" стартував напередодні в Об’єднаних Арабських Еміратах. Серед найкращих гонщиків світу – є й українська команда. З місця полдій - орепориа ж Олександра Аргата,
  Після кола на спортивному авто у представників місцевої еліти вигляд дещо спантеличений, але задоволений.

  Журналіст, "5 канал": "Учасники ралі змагатимуться у чотирьох категоріях - вони колеситимуть пустелею на баггі, спеціальних авто для їх умов. На квадроциклах, а також на мотоциклах і позашляховиках. У останніх двох категоріях виступатимуть і українці".

  Колишній військовий, а нинішній ветеран ралі Дакар - Вадим Притуляк - вважає ці завдання чи не найскладнішими для мотоциклістів. Для гарного результату потрібно проїжджати по 300 кілометрів на добу - годин за 5. Головна небезпека - падіння та поломка техніки. Aby-Dhabi Desert Challenge підкорюватиме на новенькій "Хонді".

  Вадим Притуляк, пілот команди Honda Europe: "Це зараз я на ньому перший раз. На ньому я буду їхати Дакар. А так в мене таких ще три є".

  Свої поради перед ралі українському гонщикові Вадиму Нестерчуку дає спортсмен, який минулого року виступав на такому ж джипі, що і у команди SIXT Ukraine. За правилами перегонів, у їхньому авто дозволяється мінімум технічних змін, порівняно із заводською машиною.

  Вадим Нестерчук, пілот команди SIXT Ukraine: "Те, що стосується двигуна - все стандартне. Єдине, що ми трошки підсилили передок автомобіля - коли розібрали, підварили деякі деталі, для того щоб він був крепший. І все, більше нічого ти змінити не можеш. Зміни по безпеці - тому що обов’язково повинен бути каркас безпеки, ну, такі спортивні речі, які повинні бути. Але те, що стосується звичайного автомобіля - то це звичайний автомобіль".
   
  На старт учасників допускає чоловік із поважним званням "маршал". Це волонтер-розпорядник, другий рік поспіль на Aby-Dhabi Desert Challenge цим займається український інженер Олександр. Розповідає, як минулого року пожартував над земляками.

  Олександр Калініченко, маршал: "Першого дня старт, відкривається віконце, я заглядую, ну, на мені ж написано якої я національності "віддає честь" "Доброго дня, херсонське ДАІ, сержант Петренко". Шок! "Аптечка є? - Ага...". І хлопці поїхали в пустелю".

  І от стартує український екіпаж. Щоправда, сьогодні - це ще не перегони, а скоріше шоу для мешканців Абу-Дабі. Утім результат, а українці проїхали коло за 2 хвилини та 7 секунд - має значення для старту вже у самій пустелі.

  Лоран Ліхтлейхтер, другий пілот команди SIXT Ukraine: "Наш час визначає, коли ми будемо стартувати на самих змаганнях. Ми постаралися викластися на повну".

  Український екіпаж стартує 10-им. Хоча на ралі тривалістю в півтори тисячі кілометрів піщаними дюнами - стартова позиція не така вже й важлива. Головне, щоб техніка не підвела.

  З Абу-Дабі: Олександр Аргат, Іван Довганик, "5 канал"
  Попередній матеріал
  У відставку подав Президент Угорщини
  Наступний матеріал
  Перевірку у Міністерстві освіти проведе Держфініспекція
  Теги: