Другий день саміту G8 (РОЗШИРЕНО)

  Про шляхи подолання світової фінансової кризи - говоритимуть у другий день роботи саміту - лідери країн "Великої вісімки". Захід триває в італійському місті Аквіла. Спеціально для цього - на зустріч запросили інших представників потужних економік світу - Австралії, Бразилії, Китаю, Південної Кореї тощо.

  Крім того, лідери найрозвиненіших країн продовжать перейматися проблемою глобального потепління. Напередодні, у день початку саміту - вони вже погодилися з необхідністю зменшити викиди парникових газів, більш ніж на половину, до дві тисячі п`ятдесятого року.

  Для Італії саміт Великої Вісімки - подія року. Для решти країн - ще одна спроба вирішити глобальні проблеми - від ядерної програми Північної кореї та ситуації у Афгіністані, до регулювання цін на енергоносії та боротьби з глобальним потеплінням. Як домовитись стосовно усього цього за неповні три дні роботи саміту - знають лише його учасники. Але президенти наполягають на дієвості міжнародної дипломатії - як-от наприклад у питанні порушенні прав людей під час розгону протестів у Ірані. Європейці досі сподівааються на перемови.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Велика Вісімка готова дати Тегерану шанс вирішити проблему на переговорах до нашої наступної зустрічі наприкінці вересня. Якщо до того часу не буде прогресу, ми будемо змушені ухвалити певні кроки".

  Тема, якою учасники саміту мають намір зайнятися впритул - реанімація світової економіки. На відміну від проблем Ірану чи Північної Кореї - саме тривалої економічної кризи виборці їм не пробачать. І саме в економічних питаннях президенти і прем`єри не мають права на поразку. Вони вже заявили - світова економіка ще занадто слабка, щоб скасовувати програми урядової підтримки. Протягом дня вони обговорять, чи варто вживати нових зусиль для підтримки банків.

  Сильвіо Берлусконі, прем`єр-міністр Італії: "Криза, принаймні її найтяжчі частина - позаду. У будь-якому разі уряди і надалі діятимуть скоординовані і злагоджено, щоб якнайшвидше вивести економіку з кризового стану. І - не допустити цього у майбутнього".

  Рік тому на саміті у Японії лідери Великої Вісімки серйозно недооцінили економічні проблеми, які тоді лишень давалися взнаки. Тож нині політики налаштовані не повторити прорахунків. За результатами їхньої зустрічі пильно стежать фондоні ринки. Китай попросив обговорити на саміті питання світових резервних валют - у Пекіні вважають, що варто відмовитись від фінансовго ситеми, яка залежить лише від американського долара. Так само вважають і у Росії. Проте найбільш розвинені країни світу поки що більшо довіряють долару.

  Юлія Куценко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Нові жертви вибуху на італійській залізниці
  Наступний матеріал
  В Одеської опери новий керівник
  Теги:
  Loading...