5.ua

Другий раунд переговорів по деескалації ситуації в Україні може відбутись до 25 травня

  Місце і дата проведення другого раунду багатосторонніх переговорів з деескалації ситуації в Україні поки невідомі, але вони можуть відбутися до 25 травня, коли в Україні заплановано проведення першого туру позачергових президентських виборів. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу 5 травня.


  "Поки що це рішення не прийнято (про місце та дату проведення переговорів. – Ред.), консультації між сторонами відбуваються, тому поки що про місце проведення і навіть проведення цієї зустрічі рано говорити", - сказав він.

  Відповідаючи на питання про те, чи може відбутися другий раунд переговорів до проведення президентських виборів в Україні, представник зовнішньополітичного відомства сказав: "Це може бути до виборів".

  За словами Перебийноса, Україна була і залишається відданою Женевським домовленостям.

  "Але ми категорично відкидаємо спроби російської сторони звинуватити Київ у нібито невиконанні домовленостей, і констатуємо, що сама РФ не зробила кроків для деескалації ситуації та виконання женевських домовленостей", - підкреслив він.

  "Ми позитивно оцінюємо ініціативу проведення чергового раунду консультацій між сторонами Женевських домовленостей", - сказав Перебійніс.

  За його словами, в даний час проходять консультації між усіма зацікавленими сторонами.

  "Ми вважаємо, що така нова зустріч, якщо будуть досягнуті домовленості про її проведення, повинна відбутися в тому ж форматі, як і женевська. Важливо також, щоб під час цієї зустрічі була проведена детальна оцінка виконання всіма сторонами женевських домовленостей. Крім того, на наше переконання, сторони на цій зустрічі повинні зосередити увагу на першочергові пріоритети, які сьогодні дадуть можливість привести до деескалації ситуації... Таким пріоритетом є забезпечення проведення позачергових виборів президента 25 травня", - підсумував Перебійніс.

  Як повідомлялося, на чотиристоронньої зустрічі в Женеві ЄС-РФ-США-Україна було прийнято угоду про те, що всі сторони в Україні повинні утримуватися від насильницьких дій, залякувань і провокацій, всі збройні групи повинні бути роззброєні, всі незаконно зайняті будівлі повинні бути повернуті їх власникам.

  5 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за потрібне організувати нову зустріч в Женеві для обговорення шляхів деескалації ситуації в Україні.

  "В останні кілька годин я провів безліч переговорів, під час яких я виступав за проведення другого женевських переговорів", - сказав він.
  Попередній матеріал
  Турецький прем'єр пообіцяв Джемілєву допомогти повернутися до Криму
  Наступний матеріал
  СБУ: Диверсанти на Донбасі планують підрив споруд водосховища