Долю Младича вирішать лікарі

  Судовий процес над Ратко Младичем - має поновитися сьогодні. Напередодні арештований генерал - не зміг свідчити на слуханнях - через стан здоров`я. Власне тоді - вирішувалося питання про його екстрадицію до Гааги.

  Міжнародний трибунал обвинувачує Младича у геноциді мусульман під час військового конфлікту у Боснії та Герцеговині у дев`яностих роках.

  Долю Ратко Младича вирішать лікарі. Медичні експерти сьогодні мають визначити, чи братиме генерал участь у судових слуханнях щодо екстрадиції до Гааги. Напередодні через погане самопочуття Младич не зміг свідчити у суді і допит відклали. 

  Милош Салич, адвокат Ратко Младича: "Ратко Младич дуже погано почувається. Тому допит призупинили. Мого підзахисного оглянуть лікарі, які вирішать, чи можна продовжувати процес з екстрадиції".

  Міжнародний трибунал по колишній Югославії звинувачує Младича у військових злочинах проти людства у 90-х роках. Напередодні його затримали у селищі Лазарево, що за сто кілометрів від столиці Сербії. Генерал переховувався від переслідування 15 років. Спецслужби припускали, що він змінив зовнішність. Але цю інформацію спростували відразу після затримання. 

  Бруно Векарич, представник прокуратури: "Оого особу підтверджено. Звичайно, він виглядає трохи інакше, ніж його звикли бачити на архівному відео та на фото. Але він просто постарів".

  Під час арешту Младич не чинив супротив. За обшуку будинку його двоюрідного брата вилучили дві гвинтівки та фальшивий паспорт. Агенція "Ройтерс" із посиланням на сербську поліцію повідомила, що у Младича частково паралізована рука, він страждає на захворювання нирок та гипертонію. Арешт генерала схвалюють на Заході. Тоді як у Сербії сотні людей вийшли на вулиці для підтримки Младича. Десятки активістів заарештували.

  Фера Малич, мати загиблого сина у Сребрениці у 1995 році: "Для нас цей арешт багато що означає. шкода, що це сталося так пізно. але для правосуддя поняття часу не існує. для таких матерів, як я, це головне в житті - побачити як його засудять".

  Офіційне обвинувачення у геноциді та злочинах проти людства було висунуто проти Младича у Гаазі ще у 1995 році. Міжнародний трибунал уважає, що він особисто відповідальний за убивство близько 8 тисяч боснійських чоловіків та хлопчиків у місті Сребрениця. Крім того, генералу закидають терор проти мирних мешканців під час облоги Сараєва, захоплення заручників серед працівників ООН та порушення законів ведення війни. Якщо Младича визнають винним, йому загрожує довічне ув`язнення.

  Ганна Ільїних "5 канал".

  Попередній матеріал
  Астронавти шатла "Індевор" вийшли у відкритий космос [відео]
  Наступний матеріал
  Українці матимуть змогу прочитати "Пересопницьке Євангеліє"
  Теги: