Додатковий контингент військових доправляють на Гаїті США (РОЗШИРЕНО)

  Додатковий контингент військових доправляють на Гаїті Сполучені Штати. Чотири тисячі вояків переведуть у постраждалу республіку із зони Перської затоки та Африки. Загалом на Гаїті перебуватиме 16 тисяч американців.
  Ще кілька тисяч прибули з Бразилії, Японії, Китаю та інших держав світу. Військова допомога необхідна і рятувальникам, і правоохоронцям. На Гаїті процвітає мародерство. Але головне завдання солдат - доправка гуманітарної допомоги постраждалим.

  200 гаїтянських сиріт із дитячого будинку вижили під час руйнівного землетрусу, проте життя після стихійного лиха для них не менш загрозливе. Діти змушені ночувати на ігровому майданчику, адже приміщення закладу - зруйноване і стоїть без  охорони. Сироти стають легкою здобиччю для злочинців.

  Пол Сенон, координатор проектів дитбудинку "Фелікс": "Ситуація надзвичайно складна. Зараз тут немає жодного представника уряду, щоби допомогти нам. Ці діти вже постраждали від землетрусу, а зараз можуть стати жертвами бандитів, які повтікали з в`язниць, що зруйнувалися під час землетрусу".

  Інший клопіт - у керівництва одного з найбільших університетів Порт-о-Пренса, столиці Гаїті. Якщо сиротинець думає, як допомогти живим, університет - оплакує мертвих. Під руїнами навчального закладу - три тисячі студентів. Більшість із них - загинули, вважає власник університету.

  Жан-Франуса Леґаньє, власник університету: "Перед землетрусом студенти саме закінчили обід, і повернулися у приміщення. Ці мертві тіла, які ви бачите тут - лише частина, значно більше їх - під завалами..." 

  Гарантії безпеки і допомога рятувальникам, а головне - розподіл гуманітарних вантажів - левову частку цих обов`язків беруть на себе військові контингенти з різних держав. Щодня дедалі більше країн оголошують про нарощування своїх сил на Гаїті. Вже до кінця тижня кількість американських солдат у республіці має збільшитися до 16-ти тисяч. Бразильських - майже до півтори тисячі. До 11-ти тисяч зростуть сили миротворців ООН. Під час землетрусу загинули десятки працівників організації, серед них і глава гаїтянської місії - Хеді Аннабі. Пам`ять жертв вшанували на поминальній службі у США. Генсек ООН назвав землетрус на Гаїті - найгіршим лихом за всю історію ООН.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Це - найстрашніша катастрофа, з якою мала справу ООН. Близько 50-ти наших колег - загинули, чимало - вважаються зниклими безвісти. Але наша організація продовжує свою роботу. Ми впевнені, найбільшим бажанням наших полеглих товаришів було те, щоби ми продовжували їхню почесну місію".

  Загальну кількість загиблих від землетрусу на Гаїті влада називає від ста до двохсот тисяч. Близько вісімдесяти тисяч тіл - уже знайшли. Але і прогнозовані цифри можуть зрости, адже десятки гаїтян, які вижили після підземних поштовхів, помирають від браку медичної допомоги, води та їжі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Єдиний уцілілий свідок у справі І. Дем`янюка - не упізнав обвинуваченого
  Наступний матеріал
  Human Rights Watch: Становище з правами людини в Україні залишається невтішним
  Теги: