До загальнонаціонального страйку у Франції приєдналися далекобійники

  Далекобійники приєдналися до загальнонаціонального страйку у Франції. Вони заблокували один з під`їздів до Ліона. Рухаючись зі швидкістю 20 кілометрів на годину, водії вантажівок не пропускали інші автівки й спричинили довжелезний затор. Профспілки налаштовані до переможного кінця боротися проти підняття пенсійного віку. А влада й далі просуває реформу.

  Затор довжиною у вісім кілометрів виник на шосе в одному з передмість Ліона. Далекобійники заблокували місцеву автомагістраль. Таким чином вони висловили свою незгоду з урядовою пенсійною реформою. Поліція попередила водіїв вантажівок, що конфіскує їхній транспорт, якщо вони заважатимуть руху. Тож акцію далекобійники провели на орендованих мікроавтобусах.

  Бриджит Возньозке, водій вантажівки: "Ми виступаємо проти реформи пенсійної системи. В попередні роки громадяни надто терпляче ставилися до нововведень уряду. Тепер нам уже не відшкодовують медичні витрати. Ми сплачуємо все більше соціальних внесків. Люди стають біднішими з кожним місяцем".

  Збільшити податки і за рахунок цього покрити видатки пенсійного фонду пропонують французькі профспілки. Найважливішим для них є за будь-яку ціну зупинити збільшення віку виходу на пенсію. Об`єднання працівників вважають, що шістдесят років - це гранична позначка, яку не можна переступати.

  Жоель Чапу, лідер профспілки далекобійників: "Наші колеги в інших містах також розпочнуть блокування доріг. У влади не повинно виникати жодних ілюзій. Ми розпочали цю гру, тож гратимемо жорстко і до кінця".

  Паніка виникла на сотнях французьких автозаправок через страйк працівників нафтопереробних заводів. Люди масово скуповують бензин. Уряд обіцяє вже найближчими днями розблокувати склади з пальним, які закрили протестувальники. Влада стверджує, що незручності мають тимчасовий характер і закликає громадян не піддаватися на провокації страйкарів.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Страйк залізничників у Бельгії
  Наступний матеріал
  Найдовшу в світі канатну дорогу відкрили у Вірменії
  Теги: