До вбивств Брейвік готувався за допомогою комп`ютерних ігор

  До вбивств Андерс Брейвік готувався за допомогою комп`ютерних ігор. Про це норвезький терорист повідомив під час чергового судового засідання у Осло. Протягом року він тренувався у стрілялках та онлайн-стратегіях до 16 годин на добу. На додачу - відвідав близько півсотні справжніх стрілецьких занять.

  Брейвік розповів, що замість однієї - збирався підірвати аж три бомби у Осло. Його метою було - вбивство прем`єр-міністра та усіх членів парламенту. Терорист відмовився від цього плану через складнощі у виготовленні вибухівки. А з острова Утойя, за його розрахунками не мала повернутися жодна жива людина. Свої дії зловмисник назвав "актом суїциду", а власні шанси вижити після нападу оцінював не вище ніж у 5 відсотків. За норвезькими законами, за вбивство 77 людей торік у липні Брейвіку загрожує 21 рік за гратами, або примусове психіатричне лікування. Вердикт судді винесуть за три місяці.

  Гейр Ліппестад, адвокат Брейвіка: "Ми радили підзахисному відмовитися давати свідчення. Але він наполягає, що хоче детально відповідати на усі питання. Це суд, ми не можемо заборонити йому говорити. Підсудний має право пояснити свої дії, попри те, що для інших учасників процесу чути це дуже тяжко".

  Тронд Блаттманн, гідер групи підтримки жертв 22 липня: "Коли Брейвік став давати свідчення, для нас почалося справжнє пекло. Тяжко не лише тим, хто втратив дітей. Навіть журналісти з тридцятирічним стажем висвітлення найрізноманітніших подій були шоковані почутим".

  Попередній матеріал
  Масштабна ДТП у Болівії
  Наступний матеріал
  Сутичками з поліцією закінчилися масові акції протесту у Чилі
  Теги: