5.ua

До України приїдуть військові радники з Пентагону

  США мають намір направити в Україну групу військових радників, щоб визначити потреби країни в сфері реформи Збройних сил України.
  Про це ІТАР-ТАРС повідомила офіційний представник міністерства оборони США Айлін Лейнез.

  Також Вашингтон збирається передати Києву різне військове спорядження, в тому числі бронежилети, прилади нічного бачення і сучасні засоби зв'язку.

  За словами представниці Пентагону,"раніше з українськими посадовцями високого рангу вже провели зустрічі керівники міністерства оборони США".

  "На цих переговорах обговорювалися "шляхи, завдяки яким дві країни можуть зміцнити нашу довгострокову військову співпрацю, щоб допомогти Україні побудувати високоефективні збройні сили та інститути оборони", - зазначила Айлін Лейнез.

  "Сторони погодилися з тим, що міністерство оборони США незабаром направить команду радників в Україну, щоб оцінити середньо- і  довгострокові потреби в галузі оборонної реформи України, - пояснила вона.

  При цьому буде враховуватися думка України, думка українських фахівців про пріоритети стосовно таких потреб, запевнила представниця Пентагону. За її словами, "така оцінка допоможе підготувати довгострокову програму майбутніх американських зусиль, спрямованих на підтримку Збройних сил України шляхом їх підготовки, надання їм спеціалізованої освіти і надання іншого сприяння".

  Нагадаємо, у ході недавніх переговорів у Варшаві президент США Барак Обама пообіцяв обраному президенту України Петру Порошенко надати військове спорядження для українських силових структур на суму $5 млн. Першими це отримають спецпідрозділи МВС України.
  Попередній матеріал
  Єврокомісари створили Групу підтримки України
  Наступний матеріал
  Суд остаточно розглянув справу про вбивство Оксани Макар