До ста тисяч може зрости кількість жертв урагану у М`янмі (РОЗШИРЕНО)

  До ста тисяч може зрости кількість жертв урагану "Наргіс". Про це заявляють дпломатичні джерела в М`янмі. Близько мільйона людей постраждали від стихії. А тим часом відновлення М`янми після урагану переходить у політичну площину. Представники ООН скаржаться, що військова хунта країни створює перепони для надання допомоги. Зокрема, через візові вимоги чимало ООНівських працівників до тепер не можуть потрапити в зону стихійного лиха. Втім, сусідні країни вже розпочали відправляти у М`янму гуманітарний вантаж.
  Два літаки з медикаментами та наметами відправила Індія, Бангладеш надає харчі та таблетки для очищення води. Уряд М`янми надав дозвіл на посадку одного літака ООН з гуманітарною допомогою. Доля країни, що постраждала від буревію "Наргіс", турбує багатьох політиків, суспільних діячів та представників гуманітарних організацій світу. В середу до католиків усієї планети звернувся Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий.

  Бенедикт Шістнадцятий, Папа Римський: "Я закликаю вас допомогти населенню М`янми, яка постраждала від потужної сили урагану "Наргіс". Я прошу всіх відкрити ваші серця для жалю та щедрості та подякувати всім, хто може та хоче надати допомогу та полегшити страждання людей у М`янмі".

  Ураган ледь встиг відійти від кордонів країни, а довкола гуманітарної допомоги, що доправляють в М`янму, вже розгоряються дискусії. Уряд країни неохоче пускає в країну представників ООН та відмовляється тимчасово скасувати для них візовий режим. Крім того, рішення про розподілення гуманітарної допомоги чиновники також ухвалюватимуть самостійно, відмовившись при цьому від порад ООН.

  Егої Банс, Речник коаліції "Вільна Бірма": "Ми застерігаємо військову хунту не політизувати надання допомоги. Найбільше ми боїмося того, що допомогу прийматимуть лише від тих спільнот, які підтримують хунту, і оминатимуть поміч тих, хто є прихильником демократичного руху".

  Жертвами циклону "Наргіс" стали понад двадцять тисяч людей. У постраждалих районах панує хаос - рисові поля вкриті тілами загиблих, ті, хто вижив, у відчаї - у людей немає ані харчів, ані домівок. Екстреної допомоги потребують близько мільйона осіб. І хоча страшна негода охопила країну на вихідних, деякі райони до сьогодні залишаються відрізаними від світу.

  Олександра Ткаченко, Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  "Шахтар" виграв Кубок України
  Наступний матеріал
  Сербські байкери виступили проти незалежності Косова
  Теги:
  Loading...