До подолання сміттєвої кризи в Неаполі залучили армію

  Італійська армія бореться з навалою сміття у Неаполі. Міські звалища переповнені, тому комунальникам просто нікуди звозити відходи. Подолати сміттєву кризу уряд Берлусконі доручив військовим.

  Вулиці Неаполя - у полоні сміття. Воно скрізь - перед замком у центрі міста, на головних вулицях, біля входів до фешенебельних магазинів та ресторанів. Комунальники розводять руками: на звалищах не вистачає місця, а інвестицій для освоєння нових земельних ділянок - немає. Також місту бракує спеціального обладнання для спалювання мотлоху.

  Паоло Г`якомеллі, міський радник з гігієни: "Просто зараз на вулицях міста - більше трьох тисяч тонн сміття. Потужностей існуючих звалищ та сміттєспалювальних заводів не вистачає, щоб переробити усі відходи, що накопичуються за день. Тож сміття стає дедалі більше".

  Мешканці міста подейкують: в усьому винна мафія. Прибирання сміття - доволі прибуткова справа, тож організована злочинність прагне перебрати її під свій контроль, тому шкодить роботам комунальних служб.

  Обурені неаполітанці неодноразово влаштовували акції протесту і самотужки підпалювали купи відходів. Втім - проблеми це не вирішило. Зараз люди сподіваються на уряд.

  Кармін Рега, мешканець Неаполя: "Ми усі розуміємо, що цю проблему неможливо розв`язати швидко. Але влада повинна знайти хоча б тимчасове рішення, адже жити так неможливо. Це просто сором: туристи, які до нас приїздять, фотографують купи сміття замість історичних та культурних пам`яток!"

  Еміль Олтеан, турист: "Неаполь - прекрасне місто, але тут дуже брудно".

  Понад півтори тисячі військових та сім десятків вантажівок залучив уряд до прибирання вулиць міста. Для подолання сміттєвої кризи Берлусконі вдається до допомоги армії вже вдруге. Три роки тому військові повністю очистили Неаполь від мотлоху. Вдале вирішення проблеми цього разу може додати Берлусконі популярності у найближчих передвиборчих перегонах в кінці травня. Втім, критики прем`єра твердять: політик, який планує залишатися при владі, повинен не вирішувати кризові ситуації, а запобігати їм. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Під час акцій протесту у Ємені загинули щонайменше 3 особи
  Наступний матеріал
  Компартія Куби планує відкрити кордони для своїх громадян
  Теги: