5.ua

До Греції офіційно перейшло головування в ЄС

  Афіни очолюватимуть ЄС півроку - до травня. У цей період- пообіцяли зробити загальними пріоритетами - фінансову стабільність, економічне зростання та загальну  зайнятість. В усіх цих галузях Греція мала значні проблеми в період затяжної економічної кризи. Втім, віднедавна Афіни запевняють: вже є чіткі ознаки завершення рецесії. Поки у столичному Концерт-Холлі тривала церемонія передачі головування у ЄС - надворі біля будівлі мітингували противники Євросоюзу. Група радикально налаштованих протестувальників спробувала прорвати поліцейські кордони навколо будівлі. Правоохоронці - застосували сльозогінний газ. 

  Протестувальник: «Євросоюз став головною рушійною силою для запровадження у багатьох країнах заходів якнайсуворішої економії. Для простих людей ці реформи були дуже болючими».

  Антоніс Самарас, прем’єр Греції: «Багато людей зазнали чималих незручностей через антикризові заходи. Але я вірю, що громадяни країни переважно розуміють: усі ці жертви - заради кращого майбутнього для їхніх дітей. Разом ми зможемо побудувати кращу Європу».

  Жозе Мануель Баррозу, президент Єврокомісії: «Ще не так давно існували численні спекуляції про те, що Греція може вийти з ЄС, єдина європейська валюта зазнає краху, а сам Євросоюз розпадеться. Про те, що такі припущення не справдилися - свідчить факт, що ми усі сьогодні зібралися тут на офіційну церемонію передачі головування у ЄС - саме Греції. Ця країна змогла подолати негаразди і залишитися повноправним членом європейської спільноти, а отже ми усі - на вірному шляху».  

  Попередній матеріал
  Українця у США засудили до 30 років ув`язнення
  Наступний матеріал
  Український акробат повторив трюк Жан-Клода Ван Дамма [відео]
  Теги: