До 9 зросла кількість загиблих внаслідок сутичок у Єгипті

  До дев`яти зросла кількість загиблих внаслідок сутичок між поліцією та мітингарями в Єгипті. Півтори тисячі - зазнали поранень. Масові заворушення в Каїрі, Суеці та Александрії тривали всю ніч. Протести влаштували футбольні фанати через загибель 74-ьох уболівальників у Порт-Саїді у середу. Єгипетський уряд наголосив - якщо акції триватимуть, до бунтівних міст уведуть військові підрозділи.

  Площу Тахрір  - в центрі єгипетської столиці -  знову заповнили десятки тисяч мітингарів. Вони зібралися на майдані перед нападом на Міністерство внутрішніх справ. Саме на правоохоронців фанати покладають головну провину за трагедію в Порт-Саїді. Поліція відбила наступ на урядову будівлю, стріляючи в натовп бойовими набоями та гранатами зі сльозогінним газом. Втім, протестувальникам вдалося прорватися до Податкової служби Єгипту та підпалити її. Лікарні Каїра  - зараз переповнені пораненими.

  Абдель Алгиш, лікар: "Близько сотні машин швидкої допомоги постійно виїжджають на виклики. У нас немає часу навіть трохи перепочити. В ці дні працювати надзвичайно складно, але лікувати поранених - наш професійний обов`язок. Тож робимо все можливе для порятунку людей".

  Єгипетський уряд закликає фанів припинити масові заворушення. Генеральна прокуратура почала допити підозрюваних в організації сутички в Порт-Саїді й обіцяє якнайшвидше покарати винних. Але мітингарів це вже не влаштовує. Вони вимагають негайної відставки Військової ради.

  Абдул Гані, протестувальник: "Ми хочемо, щоби держава поважала наші права. Для цього військові мають бути усунуті від влади".

  Ахмед Мутваллі, протестувальник: "Після революції й повалення режиму Хосні Мубарака в нашій країні не відбулося жодних змін. Ми більше не довіряємо уряду. Він обманює нас. Після всіх цих трагедій у нас одна вимога - негайна відставка Військової Ради".

  Армія Єгипту готова вирушити на допомогу поліції. Частини привели у повну боєготовність й командири чекають лише наказу ввійти до Каїра та інших міст, де тривають масові заворушення. Мітингарі ж у разі залучення до конфлікту збройних сил обіцяють влаштувати в Єгипті - нову революцію.

  Олександр Войтко, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Погода: синоптики прогнозують незначне послаблення морозів
  Наступний матеріал
  Масовий безлад у бразильському штаті Байя через страйк поліції
  Теги: