Для вивчення ситуації на "Фукусімі-1" задіюють робота і безпілотні літаки

  Робота японського виробництва уперше застосували на японській АЕС "Фукусіма-1". Він працюватиме всередині приміщення реакторів. Водночас, на станції стався інцидент - на дах другого реактора упав американський безпілотний апарат, що вимірював радіацію. Експерти сподіваються, що через невеликий розмір літака дах реактора не пошкодився.

  Компанія-оператор атомної станції "Фукусіма-1" - ТЕПКО - продовжує ремонтні роботи. До другого енергоблока відправили першого робота, створеного японськими фахівцями саме для операцій на АЕС. Його завдання - відеоспостереження за ситуацією всередині, вимірювання радіації та фотозйомка. Тим часом, на реактор упав американський безпілотник. Його використовували для замірів радіації. Цей апарат важить усього 8 кілограмів, має систему вертикального зльоту та здатний зависати в повітрі. Причини аварії - поки що невідомі.

  Юнічі Мацумото, речник компанії ТЕПКО: "Цей безпілотний апарат невеликий за розміром та вагою. Тому ми сподіваємося, що він не провалився крізь дах і не пошкодив реактор. Ми спробуємо дістати літак за допомогою піднімального крану".

  Окрім роботів, з наслідками аварії борються також люди. Кілька тисяч працівників залишаються у небезпечній п`ятдесятикілометровій зоні. Вони виходять на роботу змінами по кілька тижнів, адже рівень радіації значно перевищує норму. Утім, працівники ТЕПКО готові ризикувати здоров`ям.

  Працівник ТЕПКО: "Думаю, більшість людей тут працюють із власної волі. Мене часто запитують, чи не боюся я працювати в небезпечних умовах. Але хтось же повинен це робити".

  Ліквідація наслідків аварії ведеться у кількох напрямках. Поки що найбільшою проблемою залишаються 110 тисяч тонн радіоактивної води, що накопичилася у підвалах приміщень енергоблоків. Запустити систему циклічного очищення води не вдається вже тиждень. За кілька днів рівень радіоактивної води може піднятися і потрапити у ґрунт та океан. Компанія ТЕПКО обіцяє налагодити відкачування води у найближчі два дні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабна повінь у Китаї - щонайменше 170 загиблих
  Наступний матеріал
  ЄС запровадив нові санкції проти Сирії
  Теги: