Десятки тисяч біженців залишають охоплену заворушеннями Лівію

  Активи лівійського лідера Муаммара Каддафі заблокувало Міністерства фінансів США. Йдеться про суму у 30 мільярдів доларів. Тим часмом, десятки тисяч біженців нині перебувають на кордоні між Лівією та Тунісом. Вони намагаються залишити охоплену заворушеннями лівійську територію. Про це заявили представники Всесвітньої продовольчої організації. Вони почали доправляти у регіон вантажні літаки з харчами для біженців. Ситуація у Лівії - залишається вкрай напруженою.

  Збройне протистояння між противниками та прибічниками Муаммара Каддафі триває.  Демонстранти контролюють майже весь схід країни, із нафтовими родовищами включно. До опозиціонерів приєднуються і військові. Надходять повідомлення про стрілянину у районі міста Містрата - там опозиційні сили успішно відбивають натиск прибічників президента. Протестувальники контролюють також місто Аз-Завія, у 50 кілометрах від столиці. Втім, їх оточили пропрезидентські війська.

  Протестувальник: "Життя у нас зараз просто нестерпне, ми усі просто мріємо здихатися Каддафі".

  Гуссейн Омар Верфаллі, полковник збройних сил Лівії: "Ми тут, у Бенґазі, на боці демонстрантів. Ми захищаємо їх, вони - нас. Ми усі підтримуємо один одного".

  Військові, які підтримують Каддафі, залишаються у столиці та кількох сусідніх населених пунктах. Втім, і у Триполі відбуваються демонстрації з вимогою усунути лівійського лідера від влади. Щоби заспокоїти протестувальників, влада у столиці роздає місцевим мешканцям гроші - приблизно по чотириста американських доларів на людину.

  Жителька Триполі: "Ми вдячні нашому лідерові за ці гроші, і радимо молоді переосмислити свою поведінку і припинити виступати проти влади".

  Тим часом, сам лівійський лідер Муаммар Каддафі з`явився перед камерами. Він зустрівся з журналістами американського каналу АВС у одному з ресторанів у Триполі. Полковник вкотре підкреслив, що не збирається полишати владу. А також заявив, що учасники заворушень, на його думку, перебувають під впливом наркотиків, які поширює Аль-Каїда.

  Муаммар Каддафі, лівійський лідер: "Ніяких демонстрацій на вулицях немає! Проти мене ніхто не виступає! Мій народ любить мене і готовий померти, щоби мене захистити".

  Через події у Лівії у світі знову дорожчає нафта. На долю цієї країни припадає біля двох відсотків світового видобутку "чорного золота". З початку заворушень у Лівії виробництво нафтопродуктів там скоротилося на 50 відсотків. У результаті вартість нафти у світі досягла вже 97 доларів за баррель.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Омані тривають антиурядові демонстрації
  Наступний матеріал
  Єгипетська армія поверне владу цивільним за 6 місяців
  Теги: