фото uapress.info

Держдума Росії обмежила права популярних блогерів

  Держдума прийняла в третьому читанні закон, що зобов'язує блогерів , сторінки яких щодня відвідують більше трьох тисяч користувачів, виконувати вимоги, такі ж самі, які діють для ЗМІ. Про це у вівторок, 22 квітня, повідомляє

  Зокрема, популярних блогерів зобов'яжуть перевіряти достовірність загальнодоступної інформації , не поширювати дані про приватне життя громадянина з порушенням цивільного законодавства, дотримуватися заборони і обмеження виборчого закону і вказувати вікові обмеження для користувачів.

  Крім того, закон зобов'язує блогерів розміщувати на своєму сайті або інтернет-сторінці прізвище та ініціали, а також електронну адресу.

  Також повідомляється, що Роскомнадзор зможе запитувати необхідну інформацію про блогера для складання реєстру популярних користувачів блог-сервісів. Ці відомості регулятор буде дізнаватися від самих блогерів, організаторів поширення інформації та від інших осіб. Надавати цю інформацію потрібно буде протягом десяти днів. За порушення прийнятих норм для громадян передбачено штраф до 30 тисяч рублів, для юридичних осіб - до 300 тисяч рублів. При повторному порушенні штрафи будуть збільшені, також можливо адміністративне призупинення діяльності юрособи на строк до 30 діб.

  Пошукові системи, соціальні мережі і форуми закон зобов'язує повідомляти Роскомнадзор про початок своєї діяльності та зберігати дані протягом шести місяців. За порушення цих вимог передбачено штрафи до 500 тисяч рублів.

  Треба нагадати, що цей Закон входить в "антитерористичний пакет", який внесла до Держдуми група депутатів на чолі з головою комітету з безпеки Іриною Яровий (фракція "Єдина Росія").

  Попередній матеріал
  Над Слов’янськом обстріляли український розвідувальний літак
  Наступний матеріал
  На Хрещатику розбирають велику барикаду