Держдума РФ прийняла законопроект про заборону "фашистської символіки"

  Держдума ухвалила в другому читанні законопроект, що забороняє пропаганду або публічне демонстрування символіки організацій, які співпрацювали з фашистами, а також тих, хто не визнає вирок Нюрнберзького трибуналу.


  Як повідомляють РИА Новости, документ вводить штрафи за пропаганду і збут такої символіки до 50 тисяч рублів.

  Поправки розширюють коло організацій, за пропаганду і публічне демонстрування атрибутики та символіки яких встановлена ​​адміністративна відповідальність.

  Перелік цих організацій доповнюється організаціями, що співробітничали з фашистськими організаціями і рухами, і співпрацюють з міжнародними або іноземними організаціями або їх представниками, які заперечують вирок Нюрнберзького трибуналу, а також вироки національних, військових чи окупаційних трибуналів, заснованих на вироку Нюрнберзького трибуналу або винесеними в період Другої світової війни.

  За пропаганду і публічне демонстрування атрибутики та символіки громадян пропонується карати адміністративним штрафом у розмірі від 1 тисячі до 2 тисяч рублів або заарештовувати на термін до п'ятнадцяти діб; посадових осіб пропонується штрафувати на суму від 1 тисячі до 4 тисяч рублів, а юридичних осіб - від 10 до 50 тисяч рублів.

  Максимальне покарання за виготовлення або збут в цілях пропаганди, або придбання з метою збуту або пропаганди - від 20 до 100 тисяч рублів.

  "Наша задача - стати центром міжнародного антифашистського руху, який сьогодні повинен дати потужну відсіч тим силам реваншизму, неонацизму і радикального націоналізму, які піднімають голову не лише в Україні", - заявив один з авторів законопроекту, віце-спікер Держдуми Сергій Железняк.

  Варто нагадати, що із 1933 до 1941-го року СРСР (правонаступником якого є сучасна Росія) плідно співпрацював з нацистською Німеччиною у дипломатичній, економічній та військовій галузях. У 1939 році Сталін уклав договір про дружбу із гітлерівським Райхом, також обидва тоталітарні режими здійснили вторгнення до Польщі і розділили її територію між собою. Тож, за логікою закону, віднині у путінській Росії під заборону мала б потрапити і радянська символіка.
  Попередній матеріал
  Загибель французького нафтогазового магната в Росії - подробиці та версії
  Наступний матеріал
  Побут українських бійців у Первомайському та Пісках - очима журналістів "5 каналу"