Фото vz.ua

Держдепартамент США: 10 фальшивих тверджень Росії щодо ситуації в Україні

  Державний департамент США

  У статті "Російський фантастичний серіал: ще 10 помилкових тверджень про Україну" викладені дані про події, які протягом останніх днів відбувалися у східних областях України.

  "Росія продовжує використовувати фальшиву та небезпечну риторику, аби виправдати свої незаконні дії в Україні. Російська машина пропаганди продовжує заохочувати мову ненависті та підбурювати до насильства, аби створити в Україні враження про неіснуючу загрозу", – йдеться у тексті.

  1.Росія заявляє: В Україні не діють російські агенти

  Факти: українська влада заарештувала понад десяток людей протягом останніх тижнів, багато з них під час арешту були озброєні. У перший тиждень квітня український уряд розповсюдив інформацію про те, що офіцери ГРУ РФ у Донецьку та Харкові консультували та інструктували людей щодо проведення акцій протесту, захоплення та утримання урядових будівель.

  12 квітня у шести східних областях провели скоординовані та професійні операції, які дуже схожі до незаконного російського вторгнення до Криму в лютому цього року та подальшої окупації півострова.

  2. Росія заявляє: У проросійських акціях беруть учать лише громадяни України, з власної волі, як і в київському Майдані

  Факти: Це не масовий активістський рух, який виріс зі студентського протесту до масштабів багатотисячних демонстрацій українців з усіх частин країни та з усіх верств суспільства. Російські інтернет-сайти відкрито набирають добровольців для поїздок до України та підбурювання до насильства. Існують докази, що так званим "протестувальникам" платять за їхню участь у провокаціях. Зрозуміло, що ці інциденти не є спонтанними подіями, а частиною добре спланованої Росією кампанії. Українська влада продовжує арештовувати висококваліфікованих та устаткованих російських провокаторів, які діють у регіоні.

  3. Росія заявляє: Лідери сепаратистів у східній Україні мають широку підтримку населення

  Факти: Як показують недавні соцопитування, більшість мешканців Донецька (65,7%) хочуть жити у єдиній Україні та відкидають об’єднання з Росією. Проросійські демонстрації у східній Україні були нечисленними порівняно з грудневими мітингами прихильників Майдану у цих самих містах, а кількість учасників цих заходів з часом зменшувалась.

  4. Росія заявляє: Ситуація на Сході України може перерости у громадянську війну

  Факти: Те, що відбувається на Сході України – не відбулося б без російської дезінформації та діяльності провокаторів. Нічого не було б, якби не масове скупчення російських військ на кордоні, які самою своєю присутністю дестабілізують ситуацію в регіоні.

  Невеликі групи сепаратистів захопили кілька урядових будівель у східноукраїнських містах, однак вони не змогли завоювати істотної підтримки з боку місцевого населення. Українська влада показала витримку у своїх зусиллях вирішити ситуацію і вдалася до дій лише після провокацій з боку озброєних бойовиків та після того, як під загрозу було поставлено громадську безпеку. Спостерігачі ОБСЄ повідомляють, що такі інциденти дуже локальні.

  5. Росія заявляє: Українці в Донецьку не визнають нелегітимну київську владу та проголосили незалежну "Донецьку народну республіку"

  Факти: Низка громадських та неурядових організацій в Донецьку категорично відкинула проголошення "Донецької народної республіки", яку встановила купка сепаратистів, які зайняли будівлю місцевої адміністрації. Ці самі організації підтвердили свою підтримку діючого уряду, а також суверенітету та територіальної цілісності України.

  6. Росія заявляє: Росія наказала своїм військам "частково відійти" від українського кордону

  Факти: Немає ніяких доказів відходу російських сил від українського кордону. Одного батальйону замало. За оцінками експертів, 35-40 тисяч російських військовослужбовців зараз знаходяться біля кордону. Крім того, приблизно 25 тисяч солдатів зараз перебувають у Криму.

  7. Росія заявляє: Етнічним росіянам в Україні загрожує небезпека

  Факти: Немає жодних достовірних повідомлень про те, що етнічним росіянам в Україні щось загрожує. Згідно з оприлюдненими 5 квітня результатами соцопитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом, 74% російськомовних громадян України сказали, що вони не стикалися з утисками на мовному ґрунті.

  Тим часом, ОБСЄ висловило занепокоєння з приводу безпеки меншин у Криму – зокрема йдеться про українців та кримських татар.

  8. Росія заявляє: Новим урядом України керують націоналісти та фашисти

  Факти: Склад Верховної Ради у лютому не змінився. У ньому представлені партії, котрі існували до лютневих подій, в тому числі Партія регіонів колишнього президента Віктора Януковича. Новий уряд, котрий затвердила переважна більшість членів парламенту, в тому числі й членів колишньої партії Януковича, вважає своїм обов’язком захист прав всіх українців, у тому числі й мешканців Криму.

  9. Росія заявляє: "Фашистський" уряд у Києві переслідує етнічні меншини

  Факти: Лідери єврейської, німецької, чеської та угорської громад публічно заявили, що почуваються у безпеці за правління нової київської влади. Більше того, багато меншин висловили побоювання з приводу можливих переслідувань в окупованому Росією Криму, а занепокоєння спостерігачів ОБСЄ в Україні є обґрунтованим.

  10. Росія заявляє: Росія не використовує енергію та торгівлю як зброю проти України

  Факти: Після незаконної окупації Криму Росія протягом останніх двох тижнів підняла ціну на газ для України на 80%. Крім того, вона заявила про намір стягнути з України понад 11 млрд доларів платежів, які стали наслідком скасування угод 2010 року, підписаних у Харкові. Дії Росії загрожують посилити економічні проблеми, з якими зіткнувся український бізнес та громадяни цієї країни. Росія також продовжує обмежувати експорт українських товарів до Росії.

  Попередній матеріал
  Єврокомісар Фюле закликає Росію засудити дії бандформувань на сході України
  Наступний матеріал
  Рада ЄС скасувала імпортні мита на українські товари та виділила 1 млрд євро допомоги