День пам`яті жертв Голокосту вшановують сьогодні євреї (РОЗШИРЕНО)

  День пам`яті жертв Голокосту - вшановують сьогодні євреї. О десятій ранку за Києвом - усі жителі Ізраїлю завмерли. У цю мить - лунає сирена і діє загальнонаціональна хвилина мовчання. Цього дня євреї згадують шість мільйонів загиблих - саме стільки життів забрав Голокост.

  Відкриває День катастрофи меморіальна церемонія у єрусалимському музеї Голокосту "Яд-ва-Шем". Жертв нацизму євреї згадують у двадцять сьомий день місяця нісан, він відповідає дев`ятнадцятому квітня сорок третього року. Тоді нацисти почали придушувати повстання у Варшавському гетто. Цього року початок Дня катастрофи припав на вечір двадцятого квітня - саме тоді лідери держави Ізраїль зібралися у "Яд-ва-Шем". Політики запалили шість свічок - як символ шести мільйонів убитих євреїв - і виголосили промови. Основні ж меморіальні заходи відбуваються в Ізраїлі сьогодні.

  Коли лунає сирена, на всіх вулицях припиняють рух не лише пішоходи, а й автомобілі. Водії виходять і разом із рештою людей завмирають рівно на хвилину. В усій країні відкрилися  десятки виставок, присвячених подіям Голокосту. На одній із них - у Тель-Авіві -оприлюднили унікальне відео часів Другої Світової - єврейська команда, що грає у футбол у чехословацькому гетто за часів Голокосту. У цьому гетто загинули більше тридцяти тисяч євреїв.

  Гай Раз, Куратор виставки: "Це відео - частина пропагандистської стрічки, яку нацисти зняли про чехословацьке гетто. Вони хотіли показати, євреям у гетто жилося добре, а зовсім не так, як про це розповідали.  Вони зняли півгодинний фільм, залишилося з нього лише п`ятнадцять хвилин".

  В ізраїльських школах та ВИШах сьогодні відбуваються уроки історії, присвячені Голокосту. Надвечір ходу на пам"ять про загиблих проведуть молодіжні організації країни. У кнессеті в рамках акції "У кожної людини є ім`я" парламентарії зачитають прізвища євреїв, яких убили нацисти. Крім Дня катастрофи, ізраїльтяни відзначають і міжнародний день пам`яті жертв Голокосту. Це двадцять сьоме січня - день визволення радянськими військами концтабору Освенцим.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Вперше за останні 100 років у США судитимуть пірата
  Наступний матеріал
  Проти Лазаренка залишили тільки одне звинувачення
  Теги:
  Loading...