Демонстрація профспілок у Греції не минула без сутичок та арештів

  Демонстрація профспілок у Греції не минула без сутичок та арештів. Правоохоронці затримали кількох осіб, що закидали поліцію камінням і коктейлями Молотова. Спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Його розпилили навіть у підземці, куди намагалися втекти заколотники. Утім метрополітен, як і інші види транспорту, у Греції не працює. Окрім демонстрації, профспілки проводять загальнонаціональний страйк. Не вийшли на роботу працівники шкіл та урядових офісів. Лікарні чергують лише у режимі невідкладної допомоги.

  Сльозогінний газ, сутички, арешти - невід’ємний супровід демонстрацій грецьких профспілок, що розпочинаються як мирні акції. Особливо запальні серед десятків тисяч протестувальників - намагалися напасти на поліцію, що перешкоджала спробам увірватися в будівлі уряду та фінансові установи. Свідки повідомляють про кількох поранених під час сутичок. Кийками та сльозогінним газом поліція відповіла на спроби молодиків закидати їх камінням та коктейлями Молотова. Тікаючи від поліції - мітингувальники намагалися сховатись у метрополітені.

  Втекти на метро протестувальникам не вдалося. Увесь громадський транспорт, морський, повітряний і залізничний - не працюватиме добу через загальнонаціональний страйк. Окрім транспортників не вийшли на роботу й інші бюджетні працівники - вчителі, медики та навіть охоронці в’язниць. Свої вимоги до влади висловлювали на демонстрації. Протестують - у кількох містах. Окрім Афін, зокрема - і в Салоніках.

  Ніколас Ламбропулос, працівник міністерства транспорту: "Разом з іншими профспілками ми боремося проти звільнень з роботи, проти програми резервних працівників. Ми об’єдналися, щоб зупинити цю економічну політику, яка не просто веде в глухий кут, але й не робить нічого хорошого для нашої держави, для прогресу Греції".

  Ставроула Брісні, працівниця статистичного сервісу: "І працівники, і пенсіонери не можуть розплачуватись за кризу у такий варварський спосіб - доки інші ухиляються від податків. З інших треба збирати кошти, а в нас саме працівники і пенсіонери несуть цей тягар".

  Серед усіх держав ЄС Греція зазнала найбільшого економічного удару внаслідок фінансової кризи. Врятувати ситуацію не лише у Євросоюзі, але й у зоні єдиної валюти намагаються міжнародні кредитори, що надали Греції чималу позику, в обмін - на суворі реформи. Їх уряд впроваджує поступово. Серед останніх - податок на нерухомість і створення так званого трудового резерву. Майже тридцять тисяч держслужбовців відправлять у вимушені відпустки, з частковою оплатою. Попри активні антикризові заходи, ситуація у Греції залишається критичною. Якщо черговий транш позики не надійде - грошей у бюджеті вистачить до середини листопада.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  10 старовинних ікон 18-19 ст. отримав у свою колекцію Донецький художній музей
  Наступний матеріал
  У Харкові забило енергетичне джерело кохання
  Теги: