Давати свідчення у суді почне норвезький терорист Брейвік

  Давати свідчення у суді почне сьогодні норвезький терорист Андерс Брейвік. Йому закидають - вбивство 77 людей влітку минулого року. Другий день засідання - розпочинаєтсья у ці хвилини.(Ви можете бачити це НАЖИВО)

  Напередодні - 33-річний норвежець вислухав офіційні звинувачення. Він не заперечував, що організував вибух в урядовому кварталі Осло і розстріляв молодь на острові Утойя. Втім, винним у тероризмі себе не вважає. Не визнає він і норвезький суд. На думку Брейвіка той є упередженним, адже підтримує мульти-культуралізм, проти якого виступає норвежець. Суд над Брейвіком - триватиме десять тижнів, вирок стане відомим наприкінці липня. Якщо нападника визнають неосудним йому призначать психіатричне лікування. У іншому разі - Брейвіку загрожує 21 рік за гратами.

  Гейр Ліппестад, адвокат Брейвіка: "У найближчі кілька днів Андерс Брейвік пояснить судові причини і мотиви своїх дій. Але він вже неодноразово заявляв, що свої напади вважає неприємною необхідністю, задля того, щоби врятувати Європу від ісламізації".

  Тронд Блаттманн, голова групи підтримки жертв 22 липня: "Звичайно, ми трохи побоюємося того, що може сказати Брейвік. Буде дуже тяжко слухати, що він думав, коли готував напади і коли вбивав наших дітей. Але усім нам доведеться пройти через це, щоби суд міг визначити, чи є вбивця психічно хворим".

   

  Попередній матеріал
  Папі Римському Бенедикту XVI - 85
  Наступний матеріал
  Обрали нового президента Світового банку
  Теги: