Данія поновлює митний контроль на своїх кордонах

  У прикордонних зонах встановлюють нові КПП, збільшено і кількість митників. За це рішення проголосувала більшість у парламенті. Єврокомісія розкритикувала поновлення контролю, як порушення головних принципів ЄС та Шенгенської угоди. Зокрема - принципу свободи пересування. Данський уряд із цим не погоджується, і запевняє - встановлено не паспортний, а митний контроль. Він потрібен, щоб запобігти наркотрафіку, торгівлі зброєю та людьми.

  Заїхати у Данію без зупинок на її кордонах - віднині - складно. Уряд вирішив в односторонньому порядку поновити митний контроль, якого немає усередині більшості країн Євросоюзу. Зокрема, між тими державами, що об`єдналися у Шенгенську зону. Тепер вибірково перевірятимуть тих, хто в`їжджатиме у Данію із двох країн-сусідок, теж членів ЄС і Шенгену - Німеччини та Швеції. На проект виділено майже сорок мільйонів євро. 

  Ерлінґ Андерсен, голова данської адміністрації податків і митниці: "У нас в Данії є політична домовленість - посилювати митний контроль на кордонах. Наші аналітики вказують на загрозу наркотрафіку через кордон із Німеччиною".

  Про наміри поновити митний контроль Данія оголосила іще у травні. Мотивувала рішення потребою боротьби із торгівлею наркотиками, зброєю і людьми. А також - із потоком нелегальних мігрантів. Започаткувала ініціативу Народна партія - жорсткий противник імміграції. Їй вдалося здобути підтримку більшості у парламенті. Рішення уже викликало шквал критики і з боку сусідніх держав і у Єврокомісії. Невдоволені і ті, кого зупиняють на кордоні. 

  Ерік Боель, президент данського проєвропейського руху: "Ми виступаємо проти прикордонного контролю - це суперечить європейській ідеї, яка полягає у побудові Європи без кордонів.  Це те - над чим ми і попередні покоління працювали ще з часів завершення Другої світової. А це нововведення є також і поганим сигналом для наших друзів і партнерів у ЄС. Німецький уряд вже висловив занепокоєння, Єврокомісія - також. І я дуже добре їх розумію".

  Єврокомісар із внутрішніх питань ЄС, Сесилія Мальмстрьом пообіцяла, що нововведення у Данії буде ретельно перевірене Єврокомісією: щодо законності - і юридичної, і фінансової. Єврочиновники кажуть,  Данія порушує основний принцип ЄС та Шенгенської зони - про свободу пересування. У Данії це заперечують, мотивуючи тим, що встановлено не паспортний, а митний контроль.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Забудову на Щекавиці тимчасово припинили
  Наступний матеріал
  СУД НАД ТИМОШЕНКО: ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО
  Теги: