Cуд у Гаазі вирішив видати ордер на арешт Каддафі

  Міжнародний кримінальний суд у Гаазі вирішив видати ордер на арешт Муаммара Каддафі, його сина Сайфа аль-Іслама и голови розвідслужби країни. За словами головного прокурора Луїса Морено-Окампо, у слідства є достатньо доказів причетності лівіцського лідера та його сина Сейф Аль-Іслама до злочинів проти людства. Тим часом, лівійські повстанці активно наступають на Триполі. Вони вже за п`ятдесят кілометрів від столиці.

  Опозиційні сили впритул наблизилися до Триполі. Міжнародна коаліція атакує з повітря. За словами головнокомандувача операцією НАТО у Лівії  - генерала Шарль Бушара - становище Каддафі дедалі погіршується. Внаслідок авіаударів зменшується кількість місць для переховування. Водночас Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт лівійського лідера за злочини проти людства. 

  Абдель-Салам Хасан, повстанець: "Муаммар Каддафі скоїв численні злочини проти власного народу. Він винний у вбивствах мирних мешканців і руйнуваннях наших міст".

  Абдель Азіз, мешканець Бенгазі: "Каддафі треба судити за усі злочини, які він скоїв. Думаю, якщо усе зібрати до купи, то йому доведеться сидіти за ґратами сотні років. Адже Міжнародний кримінальний суд не виносить смертних вироків, але сто років в`язниці для Каддафі - цілком нас задовільнить."

  Сам Каддафі відступати не збирається. Його позицію напередодні оголосив речник уряду. Муса Ібрагім зазначив, що полковник, у жодному разі, не полишить країни. Як альтернативу пропонує - проведення референдуму, щоби народ вирішив чи залишатися Каддафі при владі. Для прозорості волевиявлення уряд Лівії навіть погоджується на міжнародних спостерігачів, зокрема від Організації Об`єднаних Націй та Африканського Союзу.  

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Гонгконгу відкрився салон дитячого манікюру
  Наступний матеріал
  Сутички футбольних фанатів в Аргентині
  Теги: