Число жертв супертайфуну на Філіппінах може сягнути 10 тис. осіб

  Світові організації розпочали діяльність з надання допомоги постраждалим на Філіппінах. Світова продовольча програма виділила два мільйони доларів на харчі для потерпілих, ООН надіслала на острови комісію з оцінки завданої стихією шкоди. За попередніми оцінками, під час одного з найпотужніших в історії тайфунів – «Хайянь» – загинули принаймні 10 тисяч людей. Таку цифру озвучила тамтешня поліція.

  Уряд поки не підтвердив кількість загиблих. Однак губернатор провінції Лейте повідомив – вщент зруйновані принаймні 70 відсотків усіх будівель. На кілометр від берега лишилися самі руїни, як після цунамі. Надзвичайно складно працювати рятувальникам. Адже всі дороги та аеропорти в провінціях зруйновані, а морем добиратися дуже довго. Між тим людям негайно потрібні їжа і ліки. У зруйнованих районах немає світла та питної води, крамниці – грабують, оскільки продуктів не вистачає. Утім, рятувальникам уже вдалося розчистити дорогу між аеропортом і містом Таклобан і налагодити регулярні рейси гелікоптерів. До постраждалого міста доправили півтисячі військових – підтримувати порядок.

  Нагадаємо, тайфун налетів на Філіппіни в п’ятницю. Швидкість вітру перевищувала 75 метрів за секунду, а хвилі сягали 6 метрів.

  Едгар Боко, мер міста Ернані: «Ми щойно викопали спільну могилу для 57 загиблих. Кількість жертв ще зростатиме. У нас немає зв’язку з іншими містами, тому не знаю, яка там ситуація».

  Місцева мешканка: «Мені вдалося дістатися фабрики, я там сховалася. Не знаю, як мій чоловік. Коли ми востаннє розмовляли, він ішов до мене, але казав, що навколо дуже багато води, часу більше не лишилося. Може, він і не вижив...»

  Попередній матеріал
  Виставка для незрячих [відео]
  Наступний матеріал
  Радник Путіна обіцяє Україні десятки мільярдів доларів за відмову від євроінтеграції
  Теги:
  Loading...