Число жертв стихії в Японії сягнуло 2 тисяч осіб

  Новий землетрус магнітудою шість в Японії. Про жертви і руйнування поки що не повідомляють. Тим часом зростає кількість загиблих після землетрусу і цунамі, які сталися у країні минулої п`ятниці.

  Тоді по островах ударив майже дев`ятибальний землетрус. За офіційними даними жертв - уже дві тисячі. Десятки тисяч людей зникли безвісти. Тривають пошуково-рятувальні роботи. До Японії прибувають фахівці-рятувальники з різних країн, що пропонуть свою допомогу.

  Шуко Ізава не стримує сліз. На місці будинку її матері - самі руїни. Під завалами вона відшукала її фото.

  Шуко Ізава, постраждала: "Усе зрівнялося з землею. Тут нічого не залишилося, немає будинку".

  Зруйновані будівлі, замулені автомобілі і речі. Так виглядає північно-східна частина Японії, по якій ударила десятиметрова хвиля цунамі після землетрусу. Дістатися постраждалих районів подекуди можливо тільки на гелікоптерах. До рятувально-пошукових робіт залучили майже сто тисяч солдатів.

  Військовослужбовець: "Попри те, що немає надії, ми все одно отримали наказ прочісувати місцину і шукати людей, які могли вижити".

  Сісідо Ацуші, постраждалий: "Мої родичі і друзі зникли безвісти після того, як цунамі зруйнувало наше село. Їх змило водою".

  На четвертий день після землетрусу влада не полишає надії знайти живих під завалами зруйнованих будівель. Японців підбадьорюють розповідями про дивовижні випадки порятунку. Шістдесятирічний Шинакава після удару цунамі дрейфував у відкритому морі на даху власного будинку. Щоби привернути увагу рятувальників, тримав у руці шматок червоної тканини. Зрештою, його помітила команда корабля Морських сил Японії і витягла з води. Усі врятовані перебувають у тимчасових таборах.

  Постраждалий: "Нам немає куди повертатися. Будинок зруйнований. До того ж, немає світла, бракує води і палива. Тому ми з дітьми лишаємося у тимчасовому таборі".

  Проблеми з електроенергією розпочалися піля того, як закрили кілька атомних реакторів. Відсьогодні у країні планово відключатимуть світло. У постраждалих префектурах бракує харчів і води. На заправках немає пального. Дефіцит з бензином - наслідок пожеж на нафтопереробних заводах, які палали після землетрусу.

  Акіхіро Місунума, працівник заправки: "Наша заправка чи не єдина, яка має трохи запасів пального. Машини до нас вишикуються у черги".

  Землетрус у дев`ять магнітуд струсонув Японію у п`ятницю. Потужні поштовхи спричинили цунамі. Хвиля вдарила по північно-східному узбережжю, змиваючи усе на своєму шляху. На нафтопереробних заводах спалахнули пожежі. На АЕС Фукусіма відмовила система охолодження реакторів. Збитки вже сягнули ста сімдесяти мільярдів доларів. Прем`єр-міністр Наото Кан назвав трагедію найстрашнішою за всю історію країни з часів Другої світової війни.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На АЕС у Фукусімі пролунав другий вибух
  Наступний матеріал
  Економісти підраховують збитки від землетрусу в Японії
  Теги:
  Loading...