Число жертв повені у Таїланді зросло до 529 осіб

  Повінь у Таїланді забрала життя п`ятисот двадцяти дев`яти людей. Рівень води на вулицях Бангкока сягнув рекордної позначки у півтора метра. У країні зруйновані півтора мільйона будинків.

  Негода у Таїланді зіпсувала підготовку до традиційного свята Лоу Кратонг. Воно припадає на кінець листопада і символізує наближення сухого сезону. Колись у ці дні квітковий ринок Бангкока був переповнений. Зараз тут - лише декілька торговців. Кажуть, прибутки впали на сімдесят відсотків.

  Лум’юан Камлунгпак, торговець квітами: "Цього року я мало продала. Багато замовлень скасовано. І матеріали подорожчали. Повінь знищила всі квіти".

  Інші таїландські підприємці винайшли новий спосіб заробляння грошей. На одній з вулиць Бангкока виник базар водних речей. Він простягається на сім кілометрів і постійно зростає. Найбільш популярні товари - гумові чоботи та мотори для човнів.

  У різних регіонах країни формуються табори волонтерів. Благодійники з сусіднього Китаю разом із місцевим телеканалом організували найбільший центр допомоги в Бангкоку. Тут працюють майже півтисячі  волонтерів. Більшість із них - місцеві студенти або солдати. Центр зібрав уже понад 13 мільйонів доларів США та щодня роздає більше двохсот тисяч пайків з їжею. Військові лікарі постійно патрулюють місто. Плавуча швидка допомога розвозить ліки та допомагає хворим.

  Директор Відділу надзвичайних ситуацій: "Деякі пацієнти з хронічними хворобами не можуть самотужки дістати ліки. Ми робимо все можливе, щоби вони отримали допомогу. Якщо людина у тяжкому стані, ми її шпиталізуємо".

  Натепер експерти заявляють, що пік повені минув. Проте - негода не вщухає. Вода вже дійшла до північних станцій столичного метрополітену. Під водою зупинки наземного громадського транспорту, до автобусів можна потрапити лише бродом.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Єгипті підірвали газогін, що постачав паливо до Ізраїлю
  Наступний матеріал
  Болгарські вчені виступили проти скорочення фінансування науки
  Теги: