Число жертв кишкової інфекції в Європі сягнуло 17 осіб

  Кількість жертв кишкової інфекції в Європі зросла до 17-ти. Напередоні, від ускладнень захворювання померла 84-річна мешканка Німеччини. Випадки заражння небезпечною кишковою інфекцією зафіксовані у кількох країнах ЄС та у США.
  Раніше німці у всьому звинувачували іспанські огірки. Проте, у середу спростували цю інформацію. Мадрид уже готує позов за передчасні обвинувачення, які призвели до мільйонних збитків. Що саме спричинило спалах епідемії  - не відомо. Росія, тим часом, заборонила ввезення усіх овочів з країн ЄС. 

  Поки європейські фахівці шукають причини спалаху кишкової інфекції, Росія вирішила повністю відмовитися від імпорту овочів з країн Євросоюзу. Кількість жертв щодня зростає. Заражених на кишкову паличку лише в Німеччині вже більш як півтори тисячі. Уже зафіксували хворих на небезпечне захворювання у Франції, Нідерландах, Данії, Великій Британії, Швеції, Чехії та США. В Іспанії, яку звинувачули у заражених огірках, не виявили жодного випадку.

  Росіяни: "Это похоже на торговую войну. В то время, когда в Испании много огурца, кто-то объявил, что..."

  Росіяни: "Я слышала про какую-то кишечную палочку в огруцах. Могу сказать, что в России таких огурцов нет".

  Німеччина вже визнала, що поквапилася з передчасними висновками щодо іспанських огірків.

  Фредерік Лібіг, голова департаменту Гамбурга з контролю продуктів: "Ми ніколи не казали, що іспанські оігрки винні в епідемії. Ми вилучили усі огірки з полиць, коли виникла підозра. Ми досліджували також й інші овочі".

  Через оігрковий скандал Іспанія втрачає сім-вісім мільйонів євро щодня. Мадрид уже готує позов до суду на Німеччину, яка сама впотерпає від збитків.

  Герд Сонляйтнер, голова асоціації фермерів Німеччини: "Німецькі фермери у розпачі. Люди вже кілька тижнів, як відмовляються купувати овочі, зокрема огірки і томати. Щотижня аграрії втрачають тридцять мільйонів євро".

  Фахівці у різних країнах Європи квапливо шукають причини, що саме спричинило таке масове зараження на кишкову інфекцію. Версії дуже хиткі.

  Павел Алекса, голова лабораторії, Чехія: "Після того, як оголосили, що не огірки були джерелом спалаху кишкової інфекції, дуже важко виявити причини. Паличка може бути у будь-якій продукції. Зараз головне - не їсти сирих овочів. Краще проводити теплову обробку". 

  Теплова обробка усіх овочів лишається наполегливою порадою усіх спеціалістів громадянам ЄС. Однак європейці дедалі більше відмовляються вживати городину і побоюються їсти її навіть у приготованому вигляді.

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  З дна Атлантики піднімають тіла жертв авіакатастрофи дворічної давності
  Наступний матеріал
  В Туреччині назвали винних в отруєнні російських туристів
  Теги: