Число жертв інфікованих овочів у Німеччині зросло до 11 осіб

  Одинадцята жертва кишкової інфекції у Німеччині. На заході країни померла 91-річна жінка. Збудника хвороби - особливий штам кишкової палички - вона підхопила минулого тижня. Померла від гострої ниркової недостатності, яка настала в результаті захворювання. Кількість недужих перевищує тисячу двісті осіб.

  Влада закликала населення не їсти сирі огірки, помідори та листя салату. Кишкову паличку виявили в іспанських огірках, тому низка країн ЄС вилучили їх із магазинів і заборонили ввозити. Росія пішла ще далі - закрила свій кордон не лише від іспанських огірків, але й від німецьких.

  Огірки з Іспанії були заражені небезпечном штамом кишкової палички - стверджує мінохорониздоров`я Німеччини. Патогенна бактерія має назву "ентеро-геморрагічна ешеріхія колі", скорочено - ЕГЕК. Іспанські ферми, на яких виросли отруєні овочі, тимчасово закрили для перевірки. Фахівці досліджують землю і воду для поливу у теплицях. Результати обіцяють оголосити найпізніше у середу. І поки не з`ясують, звідки в огірки потрапила бактерія - влада Німеччини просить населення не вживати у їжу сирі овочі, особливо огірки.

  Покупець: "Так, я дуже стурбована. Більше не буду їсти сирих овочів - лише пропарені чи варені. А ще - буду дуже уважна, коли купуватиму овочі".

  Покупець: "Усе як завжди - довкола цих новин забагато паніки. Не всі овочі завозять із Іспанії. І ніхто нічого поки що не довів. Просто треба добре мити і овочі, і фрукти - і тоді нічого страшного не трапиться".

  У німецьких лабораторіях проводять інші тести. Тут не виключають, що небезпечний штам кишкової палички міг потрапити в овочі й під час транспортування до Німеччини, або ж уже безпосередньо у самій країні. У Німеччині найбільше хворих - саме у Гамбурзі та довколишніх районах. Питання небезпеки у харчових продуктах постає для німців уже вдруге за рік. У січні отруйний діоксин виявили в яйцях, м’ясі птиці та свинині.

  Лотар Байтін, мікробіолог: "Як мені відомо, сотні лабораторій намагаються визначити, звідки взялася ця бактерія і які овочі інфікувалися. Сподіваюся, ми знатимемо це уже за кілька днів".

  За словами медиків, кишкова паличка живе в організмі кожної людини, і певні її штами є безпечними та навіть потрібними. Але патологічний штам може стати убивчим. Виявлена у Німеччині ЕГЕК спричиняє криваву діарею та гостру ниркову недостатність. Від цих наслідків померли уже понад десяток інфікованих людей. Із понад тисячі двісті хворих на гостру ниркову недостатність бактерію знайшли у кількох сотень осіб. Підхопили патологічну кишкову паличку і мешканці Великої Британії, Нідерландів, Данії та Швеції. Більшість уражених гостювали у Німеччині.

  Нонна Стефанова. 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Запоріжжі пікетували суд, що розглядає справу резонансної ДТП
  Наступний матеріал
  850 єгиптян отруїлися токсичним газом
  Теги: