Число загиблих внаслідок землетрусу в Японії сягнуло 3400 осіб

  Влада Японії заявляє про незначне зниження рівня радіації на аварійній АЕС "Фукусіма-1". Метеорологи ж стверджують, що радіаційну хмару вітром відносить у бік океану. Ситуація на станції досі напружена - вранці там стався третій вибух.

  Евакуювали майже весь персонал. Водночас у регіоні стався новий землетрус магнітудою шість. Поштовхи відчувалися у Токіо та багатьох префектурах.

  Нагадаємо, внаслідок потужного землетрусу та цунамі в Японії загинули майже три тисячі чотириста людей. Іще понад шість із половиною тисяч - зникли безвісти. Такі дані наводить "Франс Прес" із посиланням на поліцію Японії.

  ***

  Японський прем`єр Наото Кан розкритикував дії компанії "Tokio Electric Power Co", що контролює роботу аварійної АЕС "Фукусіма-1". У вівторок там пролунав третій за останні чотири дні вибух. Крім того, за даними МАГАТЕ, на четвертому реакторі стався викид радіації в атмосферу під час пожежі у басейні для відпрацьованих паливних стрижнів. Займання вдалося вчасно загасити. Утім, охолоджувальна рідина досі кипить.

  Єкіо Едано, генеральний секретар Кабінету міністрів Японії: "Ми допустили погіршення ситуації і я з жалем визнаю цей факт. Але тепер ми маємо зробити усе, щоби виправити помилки і знову взяти ситуацію на АЕС під контроль якомога швидше".

  Рівень небезпеки довкола АЕС сягає шостого ступеня за семибальною шкалою. Такі дані наводить французька агенція з ядерної безпеки. Експерти аргументують свої висновки тим, що на другому реакторі станції пошкоджена бетонна оболонка, а це порушило його герметичність. Максимальний - сьомий рівень небезпеки - за всю історію людства був лише у Чорнобилі.  

  Юрій Андрєєв, президент міжнародної організації "Союз Чорнобиль": "Нельзя сравнивать нынешнюю ситуацию в Японии с тем, что произошло у нас в 1986-м..." 

  За останні кілька днів на "Фукусімі-1" уже були викиди радіації в атмосферу. Спочатку працівники станції випускали радіоактивну пару - щоби зменшити тиск у реакторах. Згодом підвищення радіоактивного фону зафіксували після вибухів на енергоблоках. Мешканців міст навколо станції - евакуювали. Тим, хто живе за 30 кілометрів від АЕС, порадили не виходити на вулицю. Медики обстежили евакуйованих. Понад двадцять людей шпиталізовані з опроміненням. За даними компанії-оператора АЕС, нині радіаційний фон у зоні аварії такий, що всього за годину людина отримує дозу радіації, увосьмеро більшу за річну норму.

  Аварії на "Фукусімі-1" сталися внаслідок потужного землетрусу 11 березня. Через аварію на трьох реаторах вийшла з ладу система охолодження енергоблоків, що призвело до кількох вибухів. На АЕС не припиняють спроби відновити систему охолодження - інженери закачують морську воду, щоби не допустити перегрівання реакторів.

  Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Відбулись 3 матчі регулярного чемпіонату НХЛ
  Наступний матеріал
  У Франції перевірять всі АЕС
  Теги: