Чилійських шахтарів можуть врятувати до кінця тижня

  Епопея із порятунком чилійських шахтарів може завершитися вже до кінця тижня. Принаймні на це сподівається президент країни Себастьян Піньєра. 33 гірники уже два місяці заблоковані у підземеллі площею менше ніж 50-т квадратних метрів. Від депресії їх рятують за допомогою відеоігор та аудіокнижок.

  Рятувальники впритул наблизилися до 33-ох гірників, які вже два місяці перебувають на глибині 700 метрів. У підземну пастку вони потрапили після обрушення породи в забої шахти Сан-Хосе. Шахтарі побили рекорд перебування під землею. До них пробурили три вузькі свердловини, якими подають воду, продукти та медикаменти.  

  Рене Агілар, рятувальник: "Вони там уже багато днів, але це дуже мужні люди. Незважаючи ні на що, вони у прекрасній фізичній формі та не падають духом. Ви можете самі в цьому переконатися".

  Лікарі радять їм робити фізичні вправи, щоби підготуватися до виходу на поверхню. А родичі гірників, які два місяці живуть у наметах біля копальні, готуються відсвяткувати повернення шахтарів. Президент країни Себастьян Пінера заявив, що сподівається на порятунок гірників до початку свого візиту в Європу, запланованого на 17 жовтня.  

  Себастьян Піньера, президент Чилі: "Я сподіваюся, що ми зможемо врятувати їх до мого від`їзду в Європу. Але для мене дуже важливо розділити мить визволення із полоненими гірниками, з їхніми сім`ями і з усіма іншими чилійцями. Це буде новина, яка нестиме надію та щастя для усього світу".

  Водночас працівники шахти Сан-Хосе, які не потрапили у полон, влаштували марш протесту із гаслами "Нас більше ніж 33". Вони стверджують, що не отримували зарплату більш як два місяці. Річ у тім, що активи компанії, якій належить штольня, заморозив суд - через численні борги. Крім того, сім`ї полонених вимагають, щоби власник шахти виплатив їм компенсацію - 12 мільйонів доларів.

  Попередній матеріал
  Від потужних повіней потерпає Південно-Східна Азія
  Наступний матеріал
  Фінал Євро-2012 відбудеться у Києві
  Теги: