5.ua

Чубайс пожалівся на санкції Заходу до "Роснано"

  Американська корпорація Applied Materials припинила поставки до Росії обладнання для заводу з виробництва мікросхем MRAM-пам'яті (магніторезонансної пам'яті).
  Про це керівник "Роснано" Анатолій Чубайс заявив в інтерв'ю ИТАР-ТАСС.

  За словами Чубайса, відмова Applied Materials пов'язана з санкціями, введеними західними країнами відносно Росії. Обладнання, яке мала передати американська компанія, було віднесено до технологій подвійного призначення, які підпали під обмежувальні заходи.

  Крім того, Чубайс заявив, що через санкції тимчасово призупинено співпрацю з "Роснано"  і алюмінієвого  концерну з США Alcoa, який поки не створюватиме з російською стороною СП в Самарській області (як планувалось). Раніше компанії вирішили створити таке СП з виробництва бурильних труб з нанопокриттям, проте в даний час Alcoa інвестує в зазначений проект самостійно. Втім, у "Роснано" зберігається можливість увійти в нього пізніше.

  Санкції також стали причиною того, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) вийшов з проекту по створенню спільного інвестфонду з "Роснано". Як вказав Чубайс, планувалося, що вкладення з боку ЄБРР складуть більше $ 100 млн.

  З 1 серпня Євросоюз розширив санкції проти РФ, поширивши їх на ряд секторів російської економіки. Так, влада ЄС заборонили поставки в Росію обладнання для глибоководної і арктичної видобутку і розвідки нафти, а також озброєнь і продукції подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях. Також доступу до довгострокових запозичень в Європі були позбавлені найбільші банки РФ з державною участю.

  В середині серпня в Bank of America Merrill Lynch підрахували, що через санкції Заходу російський ПЕК недоотримає близько $ 1 трлн інвестицій. Такий прогноз пов'язаний з припиненням доступу РФ до імпортних технологій та ресурсів.
  Попередній матеріал
  Меркель приїде до України 23 серпня – уряд Німеччини
  Наступний матеріал
  У окупованому Криму "націоналізовано" газотранспортні мережі
  Loading...