"Чорний вівторок" російської економіки: хроніка подій і прогнози

  Російський рубль – у прірві: удень за долар давали 80 рублів, а за євро – понад 100. Згодом курс упав приблизно на 10 рублів на обидві валюти. Так само і нафта марки Brent уперше за 5 років упала нижче 60 доларів за барель – а для виконання бюджету Росії потрібна ціна 101 долар за барель.

  Тим часом, "Сбербанк Росії" відсьогодні призупинив кредитування населення.

  "Наші сервери не встигають оновлюватися, але це вже неважливо" - такий напис на чорному жалобному тлі з'явився на вже культовому сайті "Російський дзен", який у режимі реального часу показує ціни на долар, євро та нафту. "Чорний вівторок" оновив антирекорди фінансової історії Росії. Голова Центробанку Росії пояснює це падінням ціни на нафту марки Brent, а також санкціями, які країни Заходу запровадили проти Кремля у відповідь на агресію Росії проти України.

  Ще минулої п'ятниці один американський долар коштував 57 рублів, тепер – це вже історія. У ніч проти вівторка у московських магазинах шведської мережі ІКЕА – аншлаг. Мешканці столиці позбавлялися "дерев'яного" рубля – вкладаючи у дерев'яні меблі.

  Від ранку банки закуповують п'ятизначні табло для вивісок нового курсу валют. Інфляцію усвідомили як фінансові установи, так і звичайні люди.

  І уряд вигадав рішення: у ніч проти вівторка за кілька хвилин до першої ночі за московським часом російська валюта сягнула тодішнього історичного мінімуму – 66,09 рублів за долар. Тож для стабілізації курсу Центробанк о першій ночі підняв ключову ставку – вшосте цього року.

  Однак стабілізувати російську валюту вдалося лише на півтори години торгів – згодом рубль сягнув нового дна. Крок Центробанку речник компанії "Роснєфть" назвав "пристреленням економіки Росії, аби та не страждала". Аналітики прогнозують, що найближчим часом у російському уряді можуть відбутися кардинальні перестановки – як відповідь на кризу.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  "Артилерійське озброєння" передало армії більше 100 гармат
  Наступний матеріал
  У США знову стрілянина: біля Філадельфії вбито шістьох людей

  Рубль впав відносно гривні: 22 копійки

  Російський рубль упав до 100 одиниць за 1 євро

  Російська валюта упала до чергового історичного мінімуму – 69 рублів за долар

  Російський рубль став найслабкішою валютою світу