Члени Конгресу терміново переписують плани бюджету США

  Члени Конгресу терміново переписують плани бюджету Сполучених Штатів. Незалежна оцінка виявила, що і республіканці, й демократи помилися в своїх розрахунках. Запропоновані ними заходи не забезпечують необхідного скорочення бюджетних витрат. Якщо політики не збільшать обсяг дозволених позик, - уже 2-го серпня країна може оголосити дефолт. Республіканці планують сьогодні винести на голосування в Палаті представників свій перероблений варіант майбутнього бюджету.

  Доопрацювати плани скорочення витрат закликало демократів та республіканців Бюджетне відомство Конгресу. В обох документах незалежні експерти знайшли помилки в сотні мільярдів доларів. Зменшення видатків головного кошторису США є основною умовою для збільшення максимального розміру державного боргу. Республіканці пропонують розширити ліміт урядових позик на кілька місяців. Демократи вимагають довшого терміну, оскільки не хочуть стикнутися з подібною кризою перед президентськими виборами 2012-го року.

  Гаррі Рейд, сенатор США, один із лідерів демократичної партії: "Ми в жодному разі не підтримаємо план республіканців у теперішньому вигляді. Він не розв`язує проблему, і тому він не пройде. Сенат, у якому демократи мають більшість, проголосує проти нього. Вкотре наголошую - потрібно шукати компромісний варіант".

  На політичну нестабільність американські ринки відреагували найбільшим за останні два місяці падінням біржових індексів. Доу джонс втратив півтора відсотка, Насдак - майже вдвічі більше. Експерти прогнозують, що напруга у фінансовому секторі до другого серпня лише наростатиме.

  Сем Стовалл, економічний експерт: "Зараз на біржах розігрується драма ризику та різноманітних сподівань. Жодна людина не може передбачити, чим закінчиться ця криза. Всі намагаються використати ситуацію у власних інтересах. До дедлайну другого серпня швидкість цих процесів лише зростатиме".

  Борг уряду США досяг максимального розміру в чотирнадцять цілих і три десятих трильона доларів. Якщо влада країни не розширить ліміт позик, то з другого серпня міністерство фінансів не зможе брати подальші кредити, а отже, й обслуговувати вже наявний борг. У найгіршому разі США оголосять дефолт, який може призвести до нової фінансової кризи.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Внаслідок зсувів грунту у Південній Кореї загинула 41 людина
  Наступний матеріал
  Кількість росіян, що отруїлися в одному з турецьких готелів, зросла до 112 людей
  Теги: