Чільники Польщі і США домовляються про стримування російської агресії  Криза в Україні через військову агресію Росії – ключова тема переговорів американського президента та держсекретаря США з польськими високопосадовцями. Офіційна Варшава не приховує: дії Кремля, спрямовані проти України, є загрозою для цілого регіону. Загрозою, з якою потрібно боротися – і не лише дипломатичними методами.

  Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запевнив: "Ми будемо раді бачити і розраховуємо на посилення присутності американських військ у нашому регіоні для того, щоб в усіх країнах НАТО була більш-менш однакова ситуація з безпекою". А прем’єр Дональд Туск невипадково розпочав зустріч із подяки за дуже швидку та ефективну реакцію США на кризу в Україні.

  Сполучені Штати готові посилити військову присутність у країнах Східної Європи. Задля цього американський президент проситиме в Конгресу мільярд доларів. Фінансування передбачатиме ротацію наземних та повітряних сил та військові навчання. Окрім цього, Білий дім шукає можливостей збільшити присутність ВМС США у Чорному та Балтійському морях і допомогти у посиленні обороноздатності тим державам, що не належать до НАТО, але мають кордон із Росією.

  Барак Обама розповів про намір збільшити присутність американського контингенту – армії і повітряних сил – на території держав, що є нашими партнерами у Центральній та Східній Європі, а також посилити партнерство з Україною, Молдовою та Грузією – "партнерство, яке потрібне їм задля власної безпеки".

  На прес-конференції Барак Обама наголосив: у Росії є вибір – деескалація конфлікту з Україною і мирний діалог, або ж посилення агресії і, відповідно – дедалі більше санкцій з боку Західних держав. Україна ж, на думку голови Білого дому – не повинна обирати між Росією чи Європейським союзом, а може підтримувати добрі відносини в обох напрямках. Головне – визначати власну зовнішню політику без зовнішнього тиску.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українські війська увійшли в Красний Лиман
  Наступний матеріал
  До дніпропетровської влади за допомогою звернулося більше 570 кримських переселенців