Четвертий день під домашнім арештом перебувають 22 українців у Лівії

  Четвертий день під домашнім арештом перебувають двадцять двоє українців у Лівії. Їм закидають - ведення бойових дій на боці армії Муамара Кадафі.

  Ці кадри вже облетіли весь світ. Лівійський повстанець з автоматом наглядає за українцями, які посідали на долівку уздвож стіни у маленькій кімнаті. Їх усіх звинувачують у причетності до армії Муаммара Каддафі.

  Серед основних підозрюваних ось цей чоловік - одесит Максим Шадров. Увагу до себе українець привернув цими фотографіями, які виклав на своїй особистій сторінці у мережі. Та родичі і близькі Максима - запевняють, чоловік ніколи не стріляв, і навіть не служив у армії. До Лівії поїхав винятково як кухар. А фотографуватися зі зброєю у Лівії, розповідають, може кожен охочий.

  Катерина Долоко, подруга: "Если бы он действительно ехал работать снайпером, то я очень сомневаюсь что он повез бы туда свою жену. Тем более у него семья и рисковать такими вещами навряд ли бы он стал".

  У вітчизняному МЗС також не вірять у військове минуле затриманих українців. Кажуть, за таких обставин, жоден вояка не викладав би своє фото для широкого загалу. Вже третій день дипломати намагаються переконати лівійських повстанців відпустити співгромадян або ж перевезти їх на  територію посольства. Та відповіді - нема, навіть після другого поспіль виклику до МЗС посла Лівії в Україні.

  Олександр Дикусаров, речник МЗС: "Наше занепокоєння було висловлене тим що відбувається і тим, що немає офіційних обвинувачень і власне ми просто вимагаємо відповіді від лівійської сторони, що відбувається, і як надалі буде розвиватись ситуація. Наші дипломати сьогдні мали відвідати наших громадян, які там перебувають під домашнім арештом, відвідати їх разом із лікарем, який у разі необхідності надасть їм першу допомогу".

  Скільки ще днів українці проведуть під арештом, дипломати не знають. Та запевняють,  життю та здоров’ю арештованих нічого не загрожує. У міністерстві переконані, що українців відпустять, тільки-но нова лівійська влада перевірить їхні особові справи. 

  Азад Сафаров, Анна Мірошниченко "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Під вартою залишиться екс-спікер ВР Криму
  Наступний матеріал
  Через загрозу теракту екстренну посадку здійнив в аеропорту Стамбула пакистанський літак
  Теги: