Черговий обвал на світових ринках (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  На 14 відсотків упав біржевий індекс на українському фондовому ринку. Дефолт 98-го згадують і у Росії - тамтешні ринки цінних паперів знову на межі обвалу. За останніми даними, акції російських підприємств подешевшали більш як на 10 відсотків, деякі - втратили чверть ціни. Падіння спостерігається в усьому світі: воно почалося зі Сполучених Штатів, де розвалився один із найбільших банків - "Леман бразерс". Слідом за ним акції упали на Токійській, Сіднейській, Шанхайській та Гонконзькій біржах.
  Московська міжбанківська валютна біржа призупинила торги. Поки що - лише до завтра, однак, якщо падіння триватиме - роботу зупинять ще на один день. Індекс ММВБ опустився нижче психологічного рівня у тисячу пунктів. Індекс РТС - опустився нижче тисячі двісті пунктів, однак російські економісти готуються до кризи з оптимізмом.

  Ігор Прохаєв, трейдер: "Це був нелегкий день. На самому початку, коли відкрилися торги, ринки упали на 4 відсотки. Загальний прогноз невтішний, та я гадаю, що найближчими днями російський ринок поводитиметься краще, ніж світовий".

  Найгірша ситуація нині - на ринках Сполучених Штатів. Звідучора, коли там збанкрутував банк "Леман бразерс", Вол-стріт лихоманить. Фінансовий індекс Доу Джонса упав на майже чотири з половиною відсотка. Це найбільше з часів 11-го вересня, коли було зруйновано Всесвітній Торговий Центр. Трейдери порівнюють ринкову ситуацію із Великою депресією 30-х років. Однак, теперішній крах - невидимий за межами бізнес-центрів. Поки що паніка не охопила простих американців, а уряд запевняє - цього й не станеться.

  Генрі Полсон, міністр фінансів США: "Як ви знаєте, наші фінансові майданчики опинилися у дуже скрутній ситуації. Однак у нас є досвід і ми були у ще гірших ситуаціях, але з часом все виправлялося".

  Тільки за перший день кризи світові фінустанови втратили понад 500 мільярдів доларів. В Японії ринок акцій знизився на 4,5%, в Південній Кореї - майже на 6. Щосили опирається кризі Євросоюз: тамтешній Центробанк роздав екстрених кредитів на 30 мільярдів євро. Британія, що не входить до євро-зони, виділила своїм підприємствам 5 мільярдів фунтів стерлінгів.

  Говард Вілдон, трейдер: "Гадаю, це остання фаза світової кредитної кризи. Це не означає, що все погане позаду. Однак, ми маємо усвідомлювати, що все змінилося: кредити вже не будуть такими, як рік чи два тому, іпотеки будуть інакшими. Гроші позичатимуть лише тим, хто може платити.... В принципі, це не так уже й погано".

  На думку деяких фінансистів, як у Британії, так і в самих Сполучених Штатах, теперішній обвал може виявитися корисним. Так, він знищить декілька підприємств, що переживають скруту. Проте, водночас, розчистить місце для сильніших гравців. А, отже, призупинить затяжну економічну кризу, що переживають Сполучені Штати з минулого року.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.14Мб)
  Попередній матеріал
  КС: Обмежити недоторканність нардепів - цілком законно
  Наступний матеріал
  У Києві покажуть виставу "Марат-Сад" Катрин Кацубко
  Теги:
  Loading...