Через цунамі в Японії загинуло 37 людей [сюжет, відео]

  Десятиметрова хвиля цунамі, спричинена майже 9-ти бальним земелтрусом, накрила тихоокеанське узбережжя Японії. Поліція країни повідомила про 37 жертв, але це не остаточні цифри. Найбільша проблема - з атомними електростанціями та нафтопереробними заводами, які палають після землетурусу

  Спочатку Японію здригнув землетрус, магнитудою майже дев`ять. Найбільш ударило по острову Хонсю. Епіцентр зафіксували за триста кілометрів від столиці. Токіо зазнало значних рунуйвань. Кількість жертв постійно поточнюється. Зниклих безвісти та постраждалих рахують сотнями. Зруйновані будинки та інфраструктура, оголошено термінову евакуацію із прибережних районів.

  Наото Кан, Прем`єр-міністр Японії: "Ми створили спеціальний штаб, який займатиметься подоланням наслідків стихії. Ми робимо усе можливе, щоби мінімізувати збитки".

  Потужні поштовхи спричинили пожежі на нафтопереробних заводах та атомній електростанції. На АЕС Онагава спалахнув вогонь у підземному турбінному залі першого реактора. Загрози викиду радіації наразі немає, заспокоюють в уряді. Напружена ситуація також на АЕС Фукусима. Там один з реакторів опинився вимкненим від мережі. В результаті відмовила система охолодження реактора. Міжнародна агенція з атомної енергії вже заявила про готовність допомогти Японії долати наслідки землетрусу. Натепер уже закрили чотири АЕС.

  Потужний землетрус спричинив цунамі. Десятиметрова хвиля накрила узбережжя Японії. Триває евакуація.

  Хірофумі Йокояма, представник метеорологічної служби: "Ми очікуємо на повторні цунамі. Люди, яких уже евакуювали, нехай лишаються у безпечних місцях. Ті, хто ще чекає на допомогу -  будьте дуже обережні".

  Найбільш постраждало місто Сендай. Там хвилі дісталися місцевого аеропорту. У воді злітно -посадкові смуги. У префектурі Фукушима стався зсув. Про загрозу цунамі оголосили майже по всіх країнах тихоокеанського узбережжя.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Укртелеком" продали
  Наступний матеріал
  Попередження про цунамі оголошено майже у двадцяти країнах світу
  Теги: